mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa turbo "czwórka" od BMW

Nowa turbo "czwórka" od BMW

Niebawem Porsche nie będzie osamotnione w pracach nad nowym, czterocylindrowym silnikiem. Według najnowszych doniesień zza zachodniej granicy BMW będzie kolejnym niemieckim producentem, który zamierza stworzyć wydajny motor zbudowany z czterech cylindrów.

Nowa turbo

Skrawek tajemnicy ujawnił dyrektor zarządzający północnoamerykańskim ośrodkiem BMW, Jim O`Donnell w wywiadzie dla magazynu Business Week. Potwierdził on informacje, że nowa czterocylindrowa jednostka jest obecnie w fazie rozwoju. "Nowy silnik będzie dysponował większą mocą i wydajnością w zakresie przyspieszenia niż obecne silniki sześciocylindrowe. Przy okazji mniejszy się emisja spalin i apetyt na paliwo". Dodał też, że będzie to jednostka turbodoładowana.

Wiadomo już, że silnik będzie montowany w samochodach sprzedawanych na rynkach europejskich i raczej nie zawita on do maszyn, które pojawią się za Oceanem.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~no i co 2008-09-19

na zdjeciu jest czterocylindrowa V8 ;) a tak na serio zdjecie nie pokazuje silnika. nie podniecajcie sie tak

~yntelygent 2008-09-19

Gratuluje panowie komentatorzy. Myslicie, ze BMW pokaze Motogazecie zdjecia supertajnego silnika, o ktorym nikt nie wie wiecej niz to, ze ma 4 cylindry i turbo???

~Artur 2008-09-18

Nie mniej jednak, autor pisze, że 4 będzie mocna jak 6, a pokazuje na zdjęcie 8. Do tego cały tekst jest tak naprawdę o niczym. Przyłączam się do gratulacji :) Oj ciężko dziś o dobrego pracownika...

~EVO_FAN 2008-09-18

FAKT!!!!!

~Artur 2008-09-18

To jest V8! Sześciocylindrowy silnik BMW jest rzędowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.