mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa wideonawigacja Blaupunkt: TravelPilot 700

Nowa wideonawigacja Blaupunkt: TravelPilot 700

Blaupunkt wprowadza na rynek kolejny zaawansowany technologicznie system PND. TravelPilot 700 to uniwersalne urządzenie nawigacyjne, komunikacyjne i multimedialne. TravelPilot 700 – jako pierwsze urządzenie na świecie - przekazuje na kolorowym wyświetlaczu realny obraz drogi. Zintegrowana kamera rozpoznaje także znaki drogowe z ograniczeniami prędkości.

Nowa wideonawigacja Blaupunkt: TravelPilot 700

Nowy model posiada m.in. funkcję sterowania głosowego, dostarcza precyzyjnych wskazówek nawigacyjnych, a dzięki interfejsowi Bluetooth umożliwia bezpieczne korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. TravelPilot 700 to prawdziwa rewolucja na rynku systemów PND (Portable Navigation Device). Dzięki swoim różnorodnym funkcjom nowe urządzenie jest czymś więcej niż tylko przenośnym nawigatorem. To uniwersalny i niezawodny osobisty asystent podróży, który precyzyjnie prowadzi do celu, umożliwia mobilną komunikację i uprzyjemniając jednocześnie czas.

Zobacz jak działa pierwsza wideonawigacja Blaupunkta w mojeauto.tv

Funkcje poprawiające bezpieczeństwo jazdy
Zintegrowana w urządzeniu TravelPilot 700 kamera przekazuje realny obraz drogi, który wyświetlany jest na kolorowym ekranie. W trybie nawigacji wskazówki dotyczące kierunku jazdy są nakładane na obraz z kamery, dzięki czemu trasa jest przedstawiana w sposób najbliższy rzeczywistości i ułatwia orientację. Kamera rozpoznaje także znaki drogowe z ograniczeniami prędkości. TravelPilot 700 może dzięki temu informować kierowcę o ograniczeniach, zarówno w formie graficznej, jak i akustycznej. Przekazywane są także informacje o ograniczeniach prędkości zapisane w danych mapy. W ten sposób kierowca jest ostrzegany w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości jazdy.

Nawigator TravelPilot 700 wyposażony jest w procesor Dual Core Centrality Titan z zegarem 500 MHz oraz pamięć 8 GB, która umożliwia zapis dużej ilości danych. Nowy system należy do najszybszych na rynku pod względem obliczania i przeliczania trasy, a dodatkowo odznacza się bardzo wygodną i prostą obsługą z wykorzystaniem ekranu dotykowego Touch Screen. Wprowadzanie danych upraszcza dodatkowo system sterowania głosowego. Urządzenie dopuszcza także błędy podczas wprowadzania nazw miast, co jest szczególnie pomocne podczas podróży zagranicznych. Wbudowany czujnik światła pozwala na automatyczne dopasowanie jasności wyświetlacza do warunków otoczenia, np. podczas opuszczaniu tunelu. Akumulator zapewnia urządzeniu czas pracy do 5 godzin. Dzięki temu można wygodnie dojechać także do dalej położonych punktów docelowych.

Dużo więcej niż nawigacja
Wśród funkcji multimedialnych oferowanych przez nowy system Blaupunkta znajdują się: możliwość odbioru telewizji, liczne funkcje wideo, foto oraz audio, aplikacja tłumacza, dyktafon, 5 gier, dostęp do sieci internetowej oraz aplikacje biurowe.

Zintegrowany w nawigatorze moduł odbiorczy DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) pozwala na odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Elektroniczny program telewizyjny EPG (Electronic Program Guide) pozwala przeglądać listę wszystkich zarejestrowanych stacji. Dzięki temu nawigator staje się także przenośnym odbiornikiem TV, z którego można korzystać nie tylko w samochodzie.

Zobacz jak działa pierwsza wideonawigacja Blaupunkta w mojeauto.tv

Z karty pamięci SD (maks. 8 GB) urządzenie może odtwarzać pliki muzyczne MP3/WMA oraz pliki wideo WMV, a także wyświetlać zapisane pliki zdjęciowe. Aplikacja "Phrase Book" oferuje tłumaczenie różnych fraz tematycznych w 18 dowolnie łączonych ze sobą językach, a dyktafon przydaje się do nagrywania krótkich wiadomości głosowych. Dodatkową rozrywkę zapewni wbudowany aparat fotograficzny. Zintegrowana funkcja Bluetooth eliminuje konieczność używania systemu głośnomówiącego i zapewnia dostęp do funkcji telefonu (książka telefoniczna, nawiązywanie połączenia) z poziomu wyświetlacza. Funkcja audiostreamingu umożliwia także odtwarzanie plików MP3 zapisanych w pamięci telefonu.

Inną ciekawą i przydatną cechą urządzenia jest dostęp do Internetu oraz aplikacje biurowe. Sieć bezprzewodowa WLAN (Wireless Local Area Network) pozwala wygodnie transmitować dane. Urządzenie jest łatwe w konfiguracji, daje możliwość nieograniczonego surfowania w internecie w wielu krajach Europy. TravelPilot 700 zapewnia dostęp do radia internetowego i podcastów, umożliwia także odbiór e-maili. Telefonia internetowa (Voice over Internet Protocol) pozwala na darmowe telefonowanie za pośrednictwem sieci komputerowych (VoIP-to-VoIP). Oferowane w nowym nawigatorze aplikacje biurowe obejmują natomiast m.in. programy Word, Excel, Powerpoint, PDF Reader, a także kalendarz, kalkulator, zegar, alarm czy proste edytory graficzne.

Model TravelPilot 700 będzie dostępny w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car multimedia w październiku. W urządzeniu zainstalowane będą dane 42 państw europejskich, w tym Polski. Nowością wyróżniającą system na rynku jest również mapa Rosji. W standardowym zestawie znajdować się będą: uchwyt z przyssawką, kabel do ładowania z gniazdka zapalniczki, antena TMC, kabel USB, kabel wideo, słuchawki z mikrofonem, zapasowa płyta DVD i instrukcja obsługi. Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień 2008): 1999 PLN.

Zobacz prezentację video TravelPilot 700

Tematy w artykule: Blaupunkt

Podobne wiadomości:

Mobilna nawigacja Blaupunkta

Mobilna nawigacja Blaupunkta

Technika 2006-03-21

Nowy Blaupunkt z Automapą

Nowy Blaupunkt z Automapą

Technika 2011-08-05

Komentuj:

~pakosx 2009-01-30

cna na dzień dzisiejszy to 2300

~KZ 2008-10-28

A gdzie to można kupić i za ile? Where can I bay it, and what is the price???? Zdzislaw

~~*|*~ 2008-10-02

1999 zł (sugerowana).

~Jurek 2008-10-02

i na wuj te wszystkie fiuczery poza nawigacja ?

~drajwer - TIR - a 2008-10-02

Ile to cacko będzie kosztować.? Czy naszego drajwera z TRA będzie stać? Czy znana jest już cena ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC to pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiej marki. Samochód zapoczątkowuje nadejście całej gamy aut z rodziny EQ, czyli napędzanych silnikami na prąd.