mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa zimówka dla SUVów na przyszły sezon

Nowa zimówka dla SUVów na przyszły sezon

Następczyni renomowanych zimowych modeli opon LM-25 4x4 – nowa Blizzak LM-80 to rozwiązanie skrojone na miarę samochodów typu SUV, CUV oraz aut z napędem na cztery koła.

Nowa zimówka dla SUVów na przyszły sezon
Blizzak LM-80 w porównaniu ze swoją uznaną poprzedniczką oferuje jeszcze lepsze właściwości jezdne. Premierowa propozycja Bridgestone zapewnia znacznie większą wydajność na śniegu, dzięki zastosowaniu zupełnie nowego rodzaju bieżnika, opartego o nową technologię lameli.

Blizzak LM-80 to optymalne rozwiązanie w warunkach charakterystycznych dla europejskiej zimy. Zapewnia lepszą trakcję na mokrym i zmrożonym śniegu, poprawioną przyczepność na lodzie i zwiększone bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni. Dzięki obniżonemu zużyciu paliwa zmniejszeniu ulega również wpływ spalin na środowisko.

Uniwersalne możliwości najnowszej opony z serii Blizzak gwarantuje zaprojektowany przez firmę Bridgestone wysokiej klasy jednokierunkowy bieżnik. Rozwiązanie charakteryzuje się zwiększoną liczbą poprzecznych żłobień, zwiększających przyczepność na śniegu oraz lepiej odprowadzających wodę i błoto pośniegowe.

Zaawansowana technologia lameli “Washboard” pozwala oponie lepiej trzymać się śliskiej nawierzchni, zwiększając efekt „krawędziowania” na śniegu i lodzie oraz zapewnić doskonałe prowadzenie w każdych warunkach.

Efekt krawędziowania został jeszcze bardziej wzmocniony poprzez zastosowanie korpusu, który nadaje większą sztywność bieżnikowi, przez co auto lepiej przyspiesza, hamuje i skręca na oblodzonych i mokrych nawierzchniach.

Bieżnik opony został dostosowany do jazdy w niskich temperaturach. Dzięki mieszance zapewniającej mniejsze nagrzewanie się opony, zmniejszono opór toczenia, a tym samym ograniczono koszty związane z nadmiernym zużyciem paliwa.

Kształt korpusu opony w LM-80 zaprojektowano tak, aby jak najbardziej zmniejszyć jej ciężar. Niektóre z rozmiarów LM-80 zostały również wyposażone w lżejsze paski ochraniające oponę przed ocieraniem o obręcz koła, co dodatkowo zmniejsza opór toczenia i redukuje ilość spalanego paliwa.

Boczna krawędź opony wyróżnia się charakterystycznym logiem Blizzak, przedstawiającym wbijające się w jej powierzchnię szpony. Oznaczona jest oprócz tego literami M i S  oraz symbolem góry z trzema szczytami, symbolizującym dobre przystosowanie do warunków zimowych.
Tematy w artykule: opony opony zimowe Blizzak LM-80

Podobne wiadomości:

Jak przechowywać opony zimą?

Jak przechowywać opony zimą?

Opony samochodowe 2015-11-26

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross