mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowa zimówka dla SUVów na przyszły sezon

Nowa zimówka dla SUVów na przyszły sezon

Następczyni renomowanych zimowych modeli opon LM-25 4x4 – nowa Blizzak LM-80 to rozwiązanie skrojone na miarę samochodów typu SUV, CUV oraz aut z napędem na cztery koła.

Nowa zimówka dla SUVów na przyszły sezon
Blizzak LM-80 w porównaniu ze swoją uznaną poprzedniczką oferuje jeszcze lepsze właściwości jezdne. Premierowa propozycja Bridgestone zapewnia znacznie większą wydajność na śniegu, dzięki zastosowaniu zupełnie nowego rodzaju bieżnika, opartego o nową technologię lameli.

Blizzak LM-80 to optymalne rozwiązanie w warunkach charakterystycznych dla europejskiej zimy. Zapewnia lepszą trakcję na mokrym i zmrożonym śniegu, poprawioną przyczepność na lodzie i zwiększone bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni. Dzięki obniżonemu zużyciu paliwa zmniejszeniu ulega również wpływ spalin na środowisko.

Uniwersalne możliwości najnowszej opony z serii Blizzak gwarantuje zaprojektowany przez firmę Bridgestone wysokiej klasy jednokierunkowy bieżnik. Rozwiązanie charakteryzuje się zwiększoną liczbą poprzecznych żłobień, zwiększających przyczepność na śniegu oraz lepiej odprowadzających wodę i błoto pośniegowe.

Zaawansowana technologia lameli “Washboard” pozwala oponie lepiej trzymać się śliskiej nawierzchni, zwiększając efekt „krawędziowania” na śniegu i lodzie oraz zapewnić doskonałe prowadzenie w każdych warunkach.

Efekt krawędziowania został jeszcze bardziej wzmocniony poprzez zastosowanie korpusu, który nadaje większą sztywność bieżnikowi, przez co auto lepiej przyspiesza, hamuje i skręca na oblodzonych i mokrych nawierzchniach.

Bieżnik opony został dostosowany do jazdy w niskich temperaturach. Dzięki mieszance zapewniającej mniejsze nagrzewanie się opony, zmniejszono opór toczenia, a tym samym ograniczono koszty związane z nadmiernym zużyciem paliwa.

Kształt korpusu opony w LM-80 zaprojektowano tak, aby jak najbardziej zmniejszyć jej ciężar. Niektóre z rozmiarów LM-80 zostały również wyposażone w lżejsze paski ochraniające oponę przed ocieraniem o obręcz koła, co dodatkowo zmniejsza opór toczenia i redukuje ilość spalanego paliwa.

Boczna krawędź opony wyróżnia się charakterystycznym logiem Blizzak, przedstawiającym wbijające się w jej powierzchnię szpony. Oznaczona jest oprócz tego literami M i S  oraz symbolem góry z trzema szczytami, symbolizującym dobre przystosowanie do warunków zimowych.
Tematy w artykule: opony opony zimowe Blizzak LM-80

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Jak przechowywać opony zimą?

Jak przechowywać opony zimą?

Opony samochodowe 2015-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.