mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe V8 w Range Roverach

Nowe V8 w Range Roverach

Od przyszłego rocznika modelowego samochody marki Range Rover będą wyposażone w nowe, turbodoładowane silniki V8 napędzane olejem napędowym.

Nowe V8 w Range Roverach
Nowy silnik diesla, który pojawi się pod maską Range Rovera będzie dysponował mocą 308 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym o wartości 700Nm. Ośmiocylindrowa jednostka będzie przekazywać moc na cztery koła za pośrednictwem ośmiostopniowego automatu.

Te osiągi wystarczą by rozpędzić ciężkiego SUVa do setki w przeciągu 7,6 sekundy, podczas gdy jego prędkość maksymalna wynosi 208km/h. Jednostka będzie oszczędniejsza niż oferowany dotychczas silnik V8 o pojemności 3,6 litra. Auto będzie spalać średnio 10,2l/100km, emisja CO2 utrzyma się na poziomie 264g/km.

W ofercie Range Rovera nadal pozostanie ośmiocylindrowy silnik benzynowy o pojemności pięciu litrów. Sprzedaż samochodu z nowym silnikiem rozpocznie się pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.

Podobne wiadomości:

Range Rover kończy czterdziestkę

auto motor i sport 0000-00-00

Silniki benzynowe kontra diesle

auto motor i sport 0000-00-00

Diesle nie są dla oszczędnych. Chociaż boom na auta z silnikami wysokoprężnymi jest już za nami, sporo osób wciąż decyduje się na zakup samochodu napędzanego dieslem. Taki wydatek prędko się nie zwróci.

Komentuj:

~Rendżu 2010-05-31

Fajnie że ostała się jedna marka Premium Brytyjczyków i dobrze że rozszerzają ofertę. O ile LandRovery (typowo terenowe) mnie nie kręcą, o tyle luksusowe SUV-y RangerRovera są naprawdę Super!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.