mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe dwulitrowe turbo w USA

Nowe dwulitrowe turbo w USA

BMW oficjalnie potwierdziło, że wprowadza na rynek amerykański swój nowy dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który ma zastapić ikonę marki, czyli trzylitrowego rzędowego sześciocylindrowca.

Nowe dwulitrowe turbo w USA
Wiadomo było już wcześniej, że silnik ma wylądować także w USA, jednak to właśnie teraz BMW oficjalnie potwierdziło swoją decyzję w oświadczeniu. Pierwsze modele wyposażone w taką jednostkę mają pojawić się na tamtejszym rynku w późniejszym okresie tego roku.

Nowy silnik miał swój debiut w nowym X1, a w konsekwencji zastąpi, legendarny już, sześciocylindrowy motor. Amerykański oddział BMW nie ogłosił jeszcze w jakich konkretnych autach silnik będzie dostępny, jednak w Europie wiemy już, że będzie można go dostać z Piątką oraz roadsterem Z4.

W Stanach, trzylitrowy motor z sześcioma cylindrami w rzędzie dostępny jest w następujących modelach:

- 128i Coupe/Convertible: 230 KM
- 328i Sedan/Coupe/Convertible/Sports Wagon: (xDrive) 230 KM
- 528i Sedan: 240 KM
- X3 xDrive28i: 240 KM
- Z4 sDrive30i: 255 KM

Istnieje prawodpodobieństwo, że w USA BMW użyje nowego silnika we wszystkich powyższych modelach, jednak to nie jest jeszcze na 100% potwierdzone.

Nowa dwulitrowa jednostka ma podwójne doładowanie i bezpośredni wtrysk, a także technologię VALVETRONIC. W X1, moc 240 koni osiągana jest przy pięciu tysiącach obrotów na minutę, czyli o 1.500 obrotów niżej niż w 3.0. Maksymalny moment obrotowy osiągniemy przy 1.250 obrotach, co jest, wg BMW, znowu o 1.500 obrotów mniej niż w klasycznej jednostce, a ponadto sam moment jest o 30% wyższy. Podobno nowy silnik ma być o 16% bardziej ekonomiczny oraz mieć niższą emisję spalin.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW USA

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.