mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe dwulitrowe turbo w USA

Nowe dwulitrowe turbo w USA

BMW oficjalnie potwierdziło, że wprowadza na rynek amerykański swój nowy dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który ma zastapić ikonę marki, czyli trzylitrowego rzędowego sześciocylindrowca.

Nowe dwulitrowe turbo w USA
Wiadomo było już wcześniej, że silnik ma wylądować także w USA, jednak to właśnie teraz BMW oficjalnie potwierdziło swoją decyzję w oświadczeniu. Pierwsze modele wyposażone w taką jednostkę mają pojawić się na tamtejszym rynku w późniejszym okresie tego roku.

Nowy silnik miał swój debiut w nowym X1, a w konsekwencji zastąpi, legendarny już, sześciocylindrowy motor. Amerykański oddział BMW nie ogłosił jeszcze w jakich konkretnych autach silnik będzie dostępny, jednak w Europie wiemy już, że będzie można go dostać z Piątką oraz roadsterem Z4.

W Stanach, trzylitrowy motor z sześcioma cylindrami w rzędzie dostępny jest w następujących modelach:

- 128i Coupe/Convertible: 230 KM
- 328i Sedan/Coupe/Convertible/Sports Wagon: (xDrive) 230 KM
- 528i Sedan: 240 KM
- X3 xDrive28i: 240 KM
- Z4 sDrive30i: 255 KM

Istnieje prawodpodobieństwo, że w USA BMW użyje nowego silnika we wszystkich powyższych modelach, jednak to nie jest jeszcze na 100% potwierdzone.

Nowa dwulitrowa jednostka ma podwójne doładowanie i bezpośredni wtrysk, a także technologię VALVETRONIC. W X1, moc 240 koni osiągana jest przy pięciu tysiącach obrotów na minutę, czyli o 1.500 obrotów niżej niż w 3.0. Maksymalny moment obrotowy osiągniemy przy 1.250 obrotach, co jest, wg BMW, znowu o 1.500 obrotów mniej niż w klasycznej jednostce, a ponadto sam moment jest o 30% wyższy. Podobno nowy silnik ma być o 16% bardziej ekonomiczny oraz mieć niższą emisję spalin.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW USA

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.