mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe eko-opony Michelin

Nowe eko-opony Michelin

Michelin wprowadza do swojej oferty produktowej nowe, jeszcze bardziej energooszczędne, wersje opon na bazie gam Michelin Energy Saver i Michelin Primacy HP. Nowe opony, posiadające oznaczenie S1, dają samochodom wysokie właściwości jezdne, przy jednoczesnym zmniejszaniu oporów toczenia i ograniczaniu ilości spalanego paliwa.

Nowe eko-opony Michelin
Oryginalne wyposażenie samochodów wymaga obecnie bardzo energooszczędnych opon, aby sprostać restrykcyjnym normom spalania i emisji spalin. Dzięki wyposażaniu swoich aut w ekologiczne opony Michelin oznakowane logiem GreenX opon Energy Saver i Primacy HP, producenci uzyskują lepsze wyniki spalania, przez co spełniają te normy. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na różne rozmiary tych wersji opon, także na tę potrzebę rynku odpowiedziała firma Michelin.

Michelin Energy Saver S1 i Primacy HP S1 to nowe energooszczędne opony, które powstały na bazie istniejących już modeli ekologicznych opon Energy Saver i Primacy HP. W odróżnieniu od modeli standardowych, opony dodatkowo oznaczone S1, posiadają opory toczenia niższe jeszcze o 0,5 kg/t, co pozwala na dalsze zwiększanie ekonomii jazdy.

Wyniki testów potwierdzają zróżnicowane osiągi, wysokie bezpieczeństwo jazdy oraz trwałość i oszczędność paliwa:
•    Najwyższy wynik punktowy w ogólnym podsumowaniu testu ADAC 2010
•    Do 40% większe przebiegi
•    Największe oszczędności paliwa
•    Osiągi na mokrej nawierzchni powyżej średniej rynkowej segmentu premium

Opony ekologiczne Michelin są coraz częściej montowane jako pierwsze wyposażenie aut w Europie. W 2008 r. opona Michelin Energy Saver otrzymała ponad 120 homologacji jako wyposażenie oryginalne europejskich samochodów osobowych.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich (2010) - z niespodzianką

auto motor i sport 0000-00-00

Sprawdzian z niespodzianką. Do walki o tytuł najlepszej letniej opony sezonu 2010 staje dziesięć najnowszych produktów. Testy przeprowadzone na mokrej i na suchej nawierzchni przynoszą dosyć zaskakujące wyniki.

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.