mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe i tańsze brzmienie

Nowe i tańsze brzmienie

Blaupunkt jest jednym z pierwszych producentów, który wprowadził na rynek płaskie, kompaktowe głośniki i wzmacniacze do niższego segmentu cenowego sprzętu car audio.

Nowe i tańsze brzmienie

Oprócz bardzo dobrego brzmienia, atutem nowych produktów jest ich prosty montaż nawet w najtrudniej dostępnych miejscach w samochodzie.

Linia głośników TH to kompletny system obejmujący w sumie osiem różnych typów głośników. Znalazły się wśród nich głośniki współ- i trójosiowe, komponenty dwudrożne z osobnymi głośnikami wysokotonowymi oraz głośniki niskotonowe w bardzo płaskich obudowach Bassreflex do średnicy 250 oraz 300 mm.

Do największych atutów nowych głośników należą zintegrowane w ich koszu magnesy o specjalnej konstrukcji oraz ultrapłaska geometria membrany. Podczas gdy w głośnikach standardowych przy 165 mm średnicy głębokość zabudowy wynosi prawie 60 mm, w modelu TH - zaledwie 43 mm. Cała paleta produktów TH wymaga miejsc montażowych o minimalnej głębokości – pomiędzy 35 mm w przypadku ultrapłaskiego głośnika THx 102 i 57 mm dla owalnego głośnika THx 693 6x9. Dodatkową zaletą nowych produktów jest ich bardzo prosty montaż.

Pasujące do nowych głośników wzmacniacze THA skonstruowano na bazie sprawdzonej technologii analogowej, dzięki której uzyskano optymalny efekt brzmieniowy.

Nowa seria głośników i wzmacniaczy Blaupunkta pozwala na dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów. Przykładową konfiguracją może być połączenie dwukanałowego wzmacniacza THA 280 oraz subwoofera THb 250. Bardziej wymagającym użytkownikom można polecić kompletny system bazujący na czterokanałowym wzmacniaczu THA 480 i składający się ponadto z głośników THx do standardowego montażu, THA 1400 Monoblock oraz subwoofwera THb 300 montowanego w bagażniku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.