mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe opony klasy Premium

Nowe opony klasy Premium

Bridgestone zaprezentował ostatnio swoje nowe opony, które mają wyróżniać się spełnieniem wszelakich dobrych cech, jakimi ma wykazywać się dobre ogumienie.

Nowe opony klasy Premium

Opony, jako jedyna koneksja pojazdu z nawierzchnią, jest jednym z najważniejsztch materiałów eksploatacyjnych samochodu, jeśli nie najważniejszym. Z tego też powodu nie powinno się oszczędzać na dobrych gumachi i kupować chińskich odpowiedników za najniższą cenę. Opony Bridgestone Premium mają wyróżniać się wydłużoną żywotnością w porównaniu ze swoimi konkurentami, a także obniżonym zużyciem paliwa przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego komfortu podróżnowania.

Opony, jak wiadomo, mają głównie zapewniać przyczepność, zredukować wyczuwalność nierówności na drodze, przekazywać moc i moment obrotowy na nawierzchnię oraz zapewniać toczenie przy możliwie jak najniższym oporze i wibracjach.

We wrześniu przeprowadzone zostały testy w ramach imprezy promocyjnej Bridgestone Pleasure Testing Day. Podczas prób porównano wspomniane opony z chińskimi odpowiednikami za dużo niższą cenę. Kierowcy mieli możliwość jazdy samochodami o podkowach pierwszych jak i drugich. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że różnica była wręcz kolosalna. Panowie i panie jeździli samochodami w slalomie, zakrętach na mokrej i suchej nawierzchni oraz na wybitnie śliskiej, przez co mogli dokładnie dostrzec wszelkie możliwe różnice między produktami. Dowiedziono także, że powrzechna opinia mówiąca, że zużyte opony tylko na przedniej osi nie są takie złe, została dobitnie obalona.

Tematy w artykule: opony Bridgestone opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.