mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe opony klasy Premium

Nowe opony klasy Premium

Bridgestone zaprezentował ostatnio swoje nowe opony, które mają wyróżniać się spełnieniem wszelakich dobrych cech, jakimi ma wykazywać się dobre ogumienie.

Nowe opony klasy Premium

Opony, jako jedyna koneksja pojazdu z nawierzchnią, jest jednym z najważniejsztch materiałów eksploatacyjnych samochodu, jeśli nie najważniejszym. Z tego też powodu nie powinno się oszczędzać na dobrych gumachi i kupować chińskich odpowiedników za najniższą cenę. Opony Bridgestone Premium mają wyróżniać się wydłużoną żywotnością w porównaniu ze swoimi konkurentami, a także obniżonym zużyciem paliwa przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego komfortu podróżnowania.

Opony, jak wiadomo, mają głównie zapewniać przyczepność, zredukować wyczuwalność nierówności na drodze, przekazywać moc i moment obrotowy na nawierzchnię oraz zapewniać toczenie przy możliwie jak najniższym oporze i wibracjach.

We wrześniu przeprowadzone zostały testy w ramach imprezy promocyjnej Bridgestone Pleasure Testing Day. Podczas prób porównano wspomniane opony z chińskimi odpowiednikami za dużo niższą cenę. Kierowcy mieli możliwość jazdy samochodami o podkowach pierwszych jak i drugich. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że różnica była wręcz kolosalna. Panowie i panie jeździli samochodami w slalomie, zakrętach na mokrej i suchej nawierzchni oraz na wybitnie śliskiej, przez co mogli dokładnie dostrzec wszelkie możliwe różnice między produktami. Dowiedziono także, że powrzechna opinia mówiąca, że zużyte opony tylko na przedniej osi nie są takie złe, została dobitnie obalona.

Tematy w artykule: opony Bridgestone opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?