mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe reflektory diodowe Audi

Nowe reflektory diodowe Audi

Przewaga dzięki technice. To hasło, które zna każdy i kojarzy z producentem z Ingolstadt. Dziś niemiecki producent chce po raz kolejny pokazać moc tego hasła prezentując nowe reflektory diodowe Audi Matrix.

Nowe reflektory diodowe Audi
Pod koniec tego roku na rynku zadebiutuje nowe Audi A8 i to właśnie w tym modelu po raz pierwszy pojawią się nowe reflektory diodowe Audi Matrix. Reflektory  te dzielą się na szereg małych, pojedynczych diod, które dostarczają światło wraz z połączonymi szeregowo soczewkami lub odblaskami. Układ sterujący w zależności od warunków drogowych zmienia intensywność światła. To sprawia, że droga jest maksymalnie doświetlana bez konieczności sterowania pozycją reflektorów.

Na nowe światła składa się 25 diod łączonych w zespoły po pięć. W momencie ustawienia ich w tryb automatyczny i załączenia świateł drogowych system Audi Matrix włączy się powyżej prędkości 30 km/h w terenie niezabudowanym i powyżej w 60 km/h w terenie zabudowanym.

Audi Matrix automatycznie zmieni zasięg i moc świateł drogowych, wyłączając odpowiednie zespoły diod, gdy kamera zainstalowana w A8 wykryje jadący z naprzeciwka samochód. Im bliżej znajduje się samochód tym więcej diod jest przyciemnianych. Po zakończeniu manewru wymijania czy też wyprzedzania diody zapalane są na nowo, a kierowca widzi jasne, homogeniczne światło.

Nowa technologia posiada również ciekawą funkcję tzw. świtało rozpoznające. W momencie, gdy nasze auto rozpozna postać ludzką i będzie w niebezpiecznej odległości od idącego pieszego to pojedyncze diody na krótko trzykrotnie zabłysną, tak by ostrzec kierowcę oraz pieszego. Ta nowa funkcja ściśle współpracuje z asystentem jazdy nocą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Audi A8 na oficjalnych szkicach

auto motor i sport 0000-00-00

Zadebiutuje już w przyszłą środę, a na razie Audi raczy nas oficjalnymi rysunkami A-ósemki.

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-08-14

Jakie to dokładnie lampy,gdzie i za ile je kupiłeś? Podaj więcej szczegółów,ponieważ to może się przydać także innym Użytkownikom na forum. Jak wiadomo najbardziej opłacalny będzie zakup przez internet.

leszek7778 2013-08-09

Ja kupiłem ostatnio lampy do mojego BMW i jestem bardzo zadowolony.

~roman 2013-07-04

a widział kto takie lampy w oplu bo ja nie

~Kuc 2013-07-03

Tyle że dawno temu to rozwiązanie zaprezentował Opel :v

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.