mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe rozwiązania Volvo

Nowe rozwiązania Volvo

Volvo na salonie w Detroit zaprezentowało nowe rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa.

Volvo niekwestionowany lider w konstrukcji systemów bezpieczeństwa dla motoryzacji, zaprezentowało nowe rozwiązania w swoim prototypie SCC (Volvo Safety Concept Car).

Na szczególną uwagę zasługują nowatorskie rozwiązania w dziedzinie czynnego bezpieczeństwa. Wiadomo od dawna, że najskuteczniejszą ochroną życia ludzkiego jest zapobieganie wypadkom. Celem nowego systemu Volvo jest zapewnienie lepszej widoczności dla kierowcy, uzyskano to dzięki specjalnej konstrukcji słupków przednich (kombinacja konstrukcji metalowej i przeźroczystego tworzywa). Taka konstrukcja zapewnia kierowcy doskonałą widoczność. Drugim elementem systemu jest elektroniczny asystent, który automatycznie (lokalizacja pozycji oczu)dobiera dla kierowcy optymalną pozycję za kierownicą (sterowanie fotelem kierowcy). Pozycja ta jest optymalizowana pod kątem najlepszej widoczności drogi i kokpitu. Nowe Volvo wyposażono w czteropunktowe pasy bezpieczeństwa w dwóch odmianach CrissCross Belt (X4) oraz Center Buckle Belt (V4), stosowane już wcześniej w samochodach wyczynowych.

Bardzo interesującym rozwiązaniem wydaje się być system VPC (Volvo Personal Communicator) zapewniający zdalne sterowanie systemami w samochodzie, a więc pozwala kierowcy skupić większą uwagę na prowadzeniu samochodu. Zawiera on miedzy innymi czujnik pracy serca(umożliwia detekcje istot żywych podczas postoju).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.