mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe systemy Toyoty już w przyszłym roku

Nowe systemy Toyoty już w przyszłym roku

Od 2015 roku w samochodach Toyoty będą montowane nowe systemy bezpieczeństwa czynnego. Pojawią się one w ofercie w ramach dwóch pakietów bezpieczeństwa. Do 2017 roku będą one dostępne w większości aut japońskiego koncernu sprzedawanych w USA, Europie i Japonii.

Nowe systemy Toyoty już w przyszłym roku
Pakiet C
Dla aut kompaktowych został przygotowany pakiet "C". W jego skład wchodzą trzy systemy, które bazują na radarze laserowym i kamerze. Pre-collision System (PCS) pozwala wykryć przeszkody znajdujące się na drodze auta. Kierowca jest ostrzegany przez sygnał świetlny i dźwiękowy, a w momencie hamowania system automatycznie wzmacnia siłę hamowania. Gdy kierowca nie zareaguje zrobi to za niego system i wyhamuje auto do ok. 30 km/h, minimalizując skutki zderzenia. PCS działa w przedziale prędkości od 10 do 80 km/h.Druga innowacja Toyoty w dziedzinie bezpieczeństwa, to Lane Departure Allert (LDA). Technologia również bazuje na kamerze i wykrywa białe oraz żółte oznakowanie poziome jezdni. W momencie przekroczenia linii i zjazd na nieswój pas system ostrzeże nas sygnałem świetlnym i dźwiękowym. W skład pakietu C wchodzi również Automatic High Beam (AHB). Dzięki zamontowanej kamerze system wykrywa nadjeżdżające auta z przeciwka i samochody poprzedzające automatycznie wyłączając światła drogowe by nie oślepiać kierowców.Pakiet P
Ten zestaw innowacji został przygotowany dla aut klasy średniej i luksusowych. Również korzysta z kamery i radaru fal milimetrowych. Poza systemami z pakietu C dodatkowo dostajemy technologię Pre-collision z funkcją zapobiegania zderzeniu z pieszym. Działa on na tej samej zasadzie co wariant podstawowy w pakiecie C. Gdy system wykryje zderzenie z autem i brak rekcji kierowcy wyhamuje pojazd do 40 km/h i co ważne, nawet z prędkości maksymalnej. W Pakcie P dostaniemy także aktywny tempomat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota bezpieczeństwo pieszych

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~Estera 2014-11-30

Sama chcialabym miec w swoim aucie taki system ktory by mnie troche chronil przed kolizja. powinni robic to w kazdym aucie.

~turek 2014-11-27

brakowało mi czegoś takiego w toyocie. dobry pomysł!

~oczytany 2014-11-27

mazda ma te systemy juz od dawna nw nowej 6 , 3 to standard

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.