mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe technologie Jaguara i Land Rovera

Nowe technologie Jaguara i Land Rovera

Jaguar i Land Rover testują zupełnie nowe technologie, które mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo w ruchu miejskim. Jesteście gotowi na ekrany w słupkach dachowych i przednią szybę wyświetlającą samochód-przewodnika?

Nowe technologie Jaguara i Land Rovera

Samochody tych dwóch brytyjskich marek już niebawem mogą zaoferować nieograniczoną widoczność we wszystkich kierunkach. Będzie to możliwe z pomocą testowanego właśnie rozwiązania - ekranów wbudowanych w wewnętrznej stronie słupków dachowych. Na ich powierzchni wyświetlany będzie obraz z kamer umieszczonych na zewnątrz pojazdu. Dzięki temu kierowca ma wokół siebie "przezroczyste" słupki, które nie zasłaniają pieszych, rowerzystów i rozmaitych niebezpieczeństw na drodze. Dzisiaj, gdy solidne konstrukcje nowoczesnych aut są bardzo masywne, takie udogodnienie może bardzo korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo.

Drugą innowacją, którą Brytyjczycy chcą ułatwić podróżowanie w zatłoczonych miastach jest tzw. ghost-car, czyli znany dotąd z gier komputerowych wirtualny samochód, który wyświetlając się na przedniej szybie, prowadzi nas do ustawionego w nawigacji celu najlepszą drogą. Korzyści są szczególnie duże, gdy lądujemy w zatłoczonym centrum nieznanego nam miasta i potrzebujemy szybko dostać się w konkretne miejsce. Taka rewolucyjna szyba może mieć również inne zastosowania: pokazuje liczbę miejsc na pobliskim parkingu, sugeruje warte odwiedzenia miejsca w okolicy, albo wyświetla obraz z kamery umieszczonej pod silnikiem. To ostatnie rozwiązanie może być szczególnie przydatne w jeździe terenowej.

Transparentne słupki i nawigacja z samochodem-przewodnikiem obrazuje film nagrany podczas jazdy testowej nowym modelem XE.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XE
Jaguar XE
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.