mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe typy wycieraczek Bosch

Nowe typy wycieraczek Bosch

Na nadchodzący sezon jesienno-zimowy Bosch wprowadził na rynek nowe typy wycieraczek Twin przeznaczone na tylną szybę samochodu. Ponadto rozszerzona została także oferta bezprzegubowych wycieraczek Aerotwin do montażu na klasycznych ramionach.

Nowe typy wycieraczek Bosch

Coraz więcej producentów samochodów wyposaża nowo wprowadzane na rynek auta w indywidualnie zaprojektowane wycieraczki przeznaczone na tylną szybę pojazdu. W ramach rozszerzonego jesienią programu Bosch oferuje trzy grupy tego typu produktów: wycieraczki klasyczne z zastosowaniem powłoki poślizgowej zmniejszającej siłę tarcia, wycieraczki zintegrowane z ramieniem zaprojektowane indywidualnie do poszczególnych modeli samochodów oraz gumy wycieraczek do montażu na specjalnych typach ramion.

We wszystkich trzech typach produktów wykorzystano technologię Twin opartą na zastosowaniu dwóch rodzajów gumy – miękkiej w górnej części wycieraczki i twardej gumy w dolnej. Rozwiązanie to zapewnia cichą pracę oraz dokładne oczyszczanie szyby bez smug i zarysowań. Wycieraczki tylnej szyby Boscha dostępne są w długościach od 230 mm do 550 mm. Litera H umieszczona na opakowaniu przed numerem skróconym umożliwia szybkie i łatwe wyszukanie właściwego produktu w punkcie sprzedaży. Wycieraczki pasują do popularnych na naszym rynku modeli samochodów, m.in. Opla Astry, Corsy i Vectry, Renault Laguny II i Megane II, Toyoty Yaris, Nissana Micra, Citroena C3 czy Peugeota 206 i 307.

Rozszerzona została również oferta bezprzegubowych wycieraczek Aerotwin do montażu na klasycznych ramionach. Płaska konstrukcja i aerodynamiczny kształt tych wycieraczek znacząco poprawiają ich stabilność, odporność na podmuchy wiatru oraz skuteczność oczyszczania szyb.

Wycieraczki zbudowane są z dwóch rodzajów gumy z wbudowanym spojlerem, a ich pióro nie posiada wierzchniej części metalowej z przegubami. Dwie szyny stabilizujące, zatopione bezpośrednio w gumie czyszczącej, rozdzielają dokładnie siłę nacisku wycieraczki na jej całej długości. Pióro jest o połowę niższe w porównaniu ze standardowym, co pozwala na optymalne przyleganie wycieraczki do szyby. Ponadto wyłączona wycieraczka ukryta jest pod maską samochodu, co znacznie przedłuża jej żywotność.

Bosch oferuje wycieraczki Aerotwin do 70 popularnych modeli samochodów, w tym m.in. VW Golfa III i Passata, Forda Fiesty i Focusa, Audi A4, Opla Corsy i Vectry, Fiata Punto, Skody Fabii i Oktawii oraz Renault Clio II.

Wszystkie wycieraczki Boscha oferowane są z uniwersalnym adapterem Quick Clip, który umożliwia ich samodzielny i bardzo łatwy montaż.

Komentuj:

~aga 2008-11-20

Czy mógłby mi któryś z Panów doradzić. Chciałam kupić mężowi wycieraczki do audi a4 98 rok - firmy bosch, ale kompletnie się nie znam. Proszę o radę.

~Ja zakupiłem je w sklepie 2007-11-02

Ja zakupiłem je w sklepie internetowym www-wycieraczki-net

~wert 2006-12-01

ja za plaskei dalem 50 zl ale nie Valeo , zbieraja super !

~Kroket 2006-11-07

Mam Aerotwiny w corolli (wlasnie z awansu). Przy wyzszych predkosciach faktycznie bardzo ciche ale trwalosc niestety niska.

~benq 2006-11-04

a ja kupilem valeo xtrm do puga 206 (650mm i 400mm) na allegro za 139zl z przesylka i to uwazam tanio w porowniau do sklepow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.