mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowe zimówki od Michelina

Nowe zimówki od Michelina

W prawdzie nie rozpoczęła się jeszcze jesień, a do nadejścia pierwszych śniegów pozostało jeszcze trochę czasu, to jednak Michelin już dziś przedstawia dwie nowe opony zimowe, w których zastosowano trzy technologie, które wspólnie nazwanezostały Ridge N-Flex.

Nowe zimówki od Michelina
Michelin Pilot Alpin to opona przeznaczona do samochodów o najwyższych osiągach, zaś Michelin Latitude Alpin to zimówka dedykowana do SUVów. Opona zimowa przeznaczona do aut sportowych została udoskonalona dzięki zmianom w rzeźbie bieżnika i składzie mieszanki gumy. Opona jest dostępna w dwóch wersjach: z asymetrycznym bieżnikiem i z bieżnikiem kierunkowym. Z kolei opona Latitude Alpin posiada w porównaniu do poprzednika o 40 procent. zwiększoną liczbę krawędzi atakujących oraz lameli (do 75 pocent więcej).

W konstrukcji obu opon wykorzystano połączenie trzech technologii, które zostały nazwane Ridge N Flex. Bieżnik Maxi Edge posiada większa liczbę krawędzi oraz lameli, co poprawia trakcję na śniegu i lodzie. Z kolei technologia StabiliGrip dostarcza trójwymiarowych, głębokich lameli, które są ułożone pod różnymi kątami. Dziki temu opona skutecznie przecina wodę oraz klocki bieżnika są bardziej stabilne przy większych prędkościach.

Trzecia technologia zapewnia lepsza przyczepność na zimnej nawierzchni dzięki zastosowaniu technologii mieszanki Helio Compound 3G. W skład tej mieszanki wchodzi krzemionka i olej słonecznikowy. Dzięki temu opona lepiej trzyma się drogi zarówno na mokrej, zaśnieżonej, jak i oblodzonej nawierzchni.
Tematy w artykule: Michelin opony Michelin

Podobne wiadomości:

Zmarł François Michelin

Zmarł François Michelin

Aktualności 2015-04-29

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando