mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowoczesne LCD dla samochodów

Nowoczesne LCD dla samochodów

Do tej pory większość wyświetlaczy LCD montowanych w samochodach miała za zadanie zapewniać rozrywkę pasażerom podczas długich podróży. Najczęściej były to odbiorniki telewizyjne oraz DVD, albo ekrany będące częścią nawigacji. Jednak ostatnio jest zauważalny nowy trend.

Nowoczesne LCD dla samochodów

Ekrany LCD są coraz częściej montowane w panel sterowania, tuż za kierownicą. Takie ekrany dają możliwość odczytu takich wskazań jak szybkościomierz, ale również mogą wyświetlać obrazy zwiększające pole widzenia kierowcy oraz dawać mu wskazówki przed niebezpieczeństwami. W połączeniu z zewnętrznymi kamerami poszerzają mocno funkcjonalność urządzenia.

Firma Sharp opracowała ostatnio nowy typ ekranu LCD, który charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu na poziomie 2500:1. Jest to w tej chwili jedno z najwyższych osiągnięć na rynku. Producent zapewnia też, że urządzenie będzie zachowywać odpowiednią niezawodność i trwałość. To wszystko było możliwe dzięki zoptymalizowaniu parametrów ekranu oraz poprawieniu takich elementów jak np. filtry kolorów. Wbudowanie wyświetlacza w deskę rozdzielczą poprawiło czytelność wskazań, natomiast czerń ekranu pozwoliła odpowiednio go zamaskować.

Sharp zapowiada, że w najbliższym czasie pojawi się więcej motoryzacyjnych nowinek technicznych tej marki.

Dane techniczne:

Rozmiar ekranu

8-cali

Liczba pikseli

800 x RGB x 480

Kontrast

2500:1

Kąt obserwacji

pionowo: 176°, poziomo: 176°

Jasność

500 cd/m2

Zakres temperatur

-30C° do 85°C

Komentuj:

~~*|*~ 2007-10-11

Rozumiem, olek, ze w Twojej klepanej golfinie 2 masz je już od 10 lat?

~erty 2007-10-11

...żebyś się nie zdziwił...

~olek 2007-10-07

Do Kii, Hyundaia takie cuda trafią za 50 lat :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.