mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowości Delphi na targach

Nowości Delphi na targach

Już podczas nadchodzących targów samochodów użytkowych, które odbywać się będą od 20 września w Hanowerze, zobaczyć będzie można nowe technologie zapewniające bezpieczeństwo kierowcy, zmniejszające zużycie paliwa, a także redukujące emisje spalin.

Nowości Delphi na targach

Firma Delphi zamierza wykorzystać niemieckie targi do prezentacji oraz dyskusji na temat swoich produktów. Mają one pozwolić firmie na uzyskanie pozycji lidera technologicznego na rynku pojazdów użytkowych. Na stoisku Delphi zaprezentowanych zostanie szereg produktów.

Jednym z nich będą bezprzewodowe narzędzia diagnostyczne przeznaczone dla samochodów ciężarowych. Realizować będą operacje takie jak identyfikacja zespołu elektronicznego, który steruje pracą silnika (ECU), zbieranie informacji o pojeździe, odczytywanie oraz kasowanie kodów awarii, monitorowanie parametrów ECU, kalibrowanie i włączanie komponentów. Urządzenie wykorzystywać będzie interfejs VCI, pozwalający na łączność z komputerem pokładowym samochodu. W skład zestawu wchodzić będzie tablet PC z oprogramowaniem oraz zestaw kabli diagnostycznych.

Jednym z innowacyjnych produktów, które zostaną zaprezentowane, będzie system bezpieczeństwa oparty na zasadzie wirtualnego 'kokonu', który zostanie stworzony wokół pojazdu. Delphi zaprezentuje podczas targów działanie takich produktów z serii Forewarn, jak czujnik wykrywania niebezpieczeństwa zderzenia, ostrzeżenie przed kolizją z przodu, inteligentny tempomat z funkcją kontroli odstępu, ostrzeżenie przed zboczeniem z pasa, aktywny noktowizor, urządzenie pomagające w wykonywaniu skrętów. Jednym z najciekawszych modułów będzie urządzenie zapobiegające zaśnięciu oraz skupiające uwagę kierowcy.

System, któremu warto będzie poświęcić uwagę podczas nadchodzących targów to bez wątpienia urządzenie odłączające akumulator BDSD (Battery Disconnect Safety Device) dostępne z opcją bezpiecznego wyłączania silnika. Pozwala ono prowadzącemu na ponowne uruchomienie silnika nawet po niewielkiej kolizji, w przypadku gdy nie występuje ryzyko spięcia. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w przemyśle motoryzacyjnym, w kierunku zwiększania bezpieczeństwa użytkowników samochodu, pozwalające kierowcy usunąć pojazd z drogi, a tym samym uniknąć niebezpieczeństwa kolejnej kolizji. Technologia chroni także przed pożarem dzięki pirotechnicznemu odłączeniu akumulatora pojazdu od niezabezpieczonych przewodów w przypadku zwarcia.

Jeśli chodzi o rozrywkę 'w trasie' firma również przygotowała kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich jest radioodtwarzacz CD/MP3 ze zintegrowanym odbiornikiem satelitarnym. Wbudowany tuner pozwalać będzie na słuchanie ponad 100 stacji radiowych o wybranej tematyce. Odbiornik wyposażony został w siedmiokanałowe pasmo pogodowe NOAA i posiada podświetlanie za pomocą diod LED. Dobrą alternatywą będą również nowoczesne anteny Fuba dla zintegrowanych mediów w pojeździe (radio, telefony komórkowe, TV, radio satelitarne, usługi cyfrowe). W celu lepszego odbioru oraz różnego wzornictwa, anteny będą montowane jako integralna część powierzchni pojazdu.

Delphi opracowało także system, który już niebawem będzie standardem na europejskich drogach. Chodzi mianowicie o możliwość dokonywania opłat za przejazd za pomocą satelity. Zestaw taki mógłby być montowany w kabinę każdego samochodu użytkowego. W przyszłości firma zamierza stworzyć zintegrowane urządzenia z multimedialnymi systemami info-rozrywki. 

Tematy w artykule: Delphi targi IAA

Podobne wiadomości:

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Premiery 2015-08-27

Nowe światła w Audi

Nowe światła w Audi

Technika 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.