mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy Castrol dla przekładni

Nowy Castrol dla przekładni

Castrol wprowadza właśnie do sprzedaży nowy olej przekładniowy o nazwie Multitrax 80W/140. Jest on rekomendowany dla większości przekładni montowanych w samochodach osobowych, ciężarowych oraz budowlanych.

Nowy Castrol dla przekładni

Nowy olej spełnia wymagania jakościowe specyfikacji GL5. Olej Castrol Multitrax 80W/140 jest odpowiednikiem BP Energear Hypo 80W/140 używanego m.in. w salonach Daf i Renault Trucks. Opisywany produkt jest zalecany dla większości przekładni walcowych, stożkowych, hipoidalnych i o zębach skośnych, w samochodach ciężarowych, osobowych i pojazdach budowlanych (poza przekładniami głównymi o ograniczonym poślizgu).

Castrol Multitrax 80W/140 pozwala na bardzo dobrą pracę synchronizatorów, co z kolei zwiększa komfort podczas zmiany biegów. Dobre właściwości smarne w niskich i wysokich temperaturach gwarantują sprawną pracę skrzyni w każdych warunkach pogodowych. Olej zapewnia też ochronę elementów przekładni dzięki doskonałym parametrom przeciwzużyciowym oraz wysokim osiągom podczas pracy przy ekstremalnych naciskach. Podwyższona stabilność termiczna i oksydacyjna pozwala utrzymać elementy skrzyni w czystości. W trosce o ochronę środowiska producent zdecydował się obniżyć zawartość chloru i metali ciężkich.

Produkt dostępny jest w opakowaniach 208l, cena zalecana przez producenta za 1 litr wynosi 26,91 złotych.

Tematy w artykule: olej silnikowy

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Kody olejowe - co oznaczają

Kody olejowe - co oznaczają

Serwis auta 2016-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.