mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy Castrol dla przekładni

Nowy Castrol dla przekładni

Castrol wprowadza właśnie do sprzedaży nowy olej przekładniowy o nazwie Multitrax 80W/140. Jest on rekomendowany dla większości przekładni montowanych w samochodach osobowych, ciężarowych oraz budowlanych.

Nowy Castrol dla przekładni

Nowy olej spełnia wymagania jakościowe specyfikacji GL5. Olej Castrol Multitrax 80W/140 jest odpowiednikiem BP Energear Hypo 80W/140 używanego m.in. w salonach Daf i Renault Trucks. Opisywany produkt jest zalecany dla większości przekładni walcowych, stożkowych, hipoidalnych i o zębach skośnych, w samochodach ciężarowych, osobowych i pojazdach budowlanych (poza przekładniami głównymi o ograniczonym poślizgu).

Castrol Multitrax 80W/140 pozwala na bardzo dobrą pracę synchronizatorów, co z kolei zwiększa komfort podczas zmiany biegów. Dobre właściwości smarne w niskich i wysokich temperaturach gwarantują sprawną pracę skrzyni w każdych warunkach pogodowych. Olej zapewnia też ochronę elementów przekładni dzięki doskonałym parametrom przeciwzużyciowym oraz wysokim osiągom podczas pracy przy ekstremalnych naciskach. Podwyższona stabilność termiczna i oksydacyjna pozwala utrzymać elementy skrzyni w czystości. W trosce o ochronę środowiska producent zdecydował się obniżyć zawartość chloru i metali ciężkich.

Produkt dostępny jest w opakowaniach 208l, cena zalecana przez producenta za 1 litr wynosi 26,91 złotych.

Tematy w artykule: olej silnikowy

Podobne wiadomości:

Nowe samochody także biorą olej

Nowe samochody także biorą olej

Aktualności 2015-07-05

Aut przybywa, jednak spada sprzedaż olejów

Aut przybywa, jednak spada sprzedaż olejów

Aktualności 2014-07-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.