mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy Castrol dla przekładni

Nowy Castrol dla przekładni

Castrol wprowadza właśnie do sprzedaży nowy olej przekładniowy o nazwie Multitrax 80W/140. Jest on rekomendowany dla większości przekładni montowanych w samochodach osobowych, ciężarowych oraz budowlanych.

Nowy Castrol dla przekładni

Nowy olej spełnia wymagania jakościowe specyfikacji GL5. Olej Castrol Multitrax 80W/140 jest odpowiednikiem BP Energear Hypo 80W/140 używanego m.in. w salonach Daf i Renault Trucks. Opisywany produkt jest zalecany dla większości przekładni walcowych, stożkowych, hipoidalnych i o zębach skośnych, w samochodach ciężarowych, osobowych i pojazdach budowlanych (poza przekładniami głównymi o ograniczonym poślizgu).

Castrol Multitrax 80W/140 pozwala na bardzo dobrą pracę synchronizatorów, co z kolei zwiększa komfort podczas zmiany biegów. Dobre właściwości smarne w niskich i wysokich temperaturach gwarantują sprawną pracę skrzyni w każdych warunkach pogodowych. Olej zapewnia też ochronę elementów przekładni dzięki doskonałym parametrom przeciwzużyciowym oraz wysokim osiągom podczas pracy przy ekstremalnych naciskach. Podwyższona stabilność termiczna i oksydacyjna pozwala utrzymać elementy skrzyni w czystości. W trosce o ochronę środowiska producent zdecydował się obniżyć zawartość chloru i metali ciężkich.

Produkt dostępny jest w opakowaniach 208l, cena zalecana przez producenta za 1 litr wynosi 26,91 złotych.

Tematy w artykule: olej silnikowy

Podobne wiadomości:

Kody olejowe - co oznaczają

Kody olejowe - co oznaczają

Serwis auta 2016-07-13

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.