mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy Shell Helix Ultra Extra

Nowy Shell Helix Ultra Extra

Firma Shell przygotowała olej dla Wszystkich kierowców, którzy chcą wykorzystywać maksimum możliwości swoich silników. Jest to nowy Shell Helix Ultra Extra 5W-30. Dzięki niemu jednostka będzie w stanie generować więcej energii przy jednoczesnej gwarancji maksymalnej ochrony.

Nowy Shell Helix Ultra Extra

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 to syntetyczny olej silnikowy, opracowany w technologii „low SAPS”. Dzięki jego wyjątkowym właściwościom czyszczącym zapewnia maksymalną energię i ochronę wszystkim silnikom benzynowym wyposażonym w trójdrożny katalizator oraz silnikom wysokoprężnym z filtrem cząsteczek stałych (DPF). W porównaniu ze zwykłymi olejami silnikowymi, nowy produkt Shella zawiera zdecydowanie mniej związków siarki i fosforu.

Jego stosowanie pozwala zapobiegać powstawaniu zanieczyszczeń, które mogłyby blokować filtry sadzy montowane w układach wydechowych nowoczesnych pojazdów. Nowy olej z rodziny Shell Helix został wzbogacony o pakiet specjalnych dodatków, które aktywnie usuwają szkodliwe osady z silnika, utrzymując go w doskonałym stanie w trakcie całego okresu eksploatacji.

Stosowanie Shell Helix Ultra Extra pozwala wydłużyć okres między wymianami oleju
do 30.000 km w przypadku silników benzynowych i do 50.000 km dla silników Diesla.

Dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej w nowym oleju obniża się poziom odczuwalnych wibracji silnika, co wpływa na cichą i płynną jazdę. Niska lepkość gwarantuje szybki przepływ oleju i zmniejsza tarcie, co zapewnia bezproblemowy start silnika nawet w niskich temperaturach oraz wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.

Shell Helix Ultra Extra jest idealnym rozwiązaniem dla większości aut. Co ważne, dzięki swoim unikalnym właściwościom, doskonale chroni silnik zarówno podczas jazdy po mieście w systemie start-stop, jak i na dłuższych dystansach, również w przypadku bardzo długiej ciągłej pracy silnika, np. podczas długotrwałych podróży z dużą prędkością, po autostradach.

Czytaj także:

"Wiosenne porządki" w Seacie (2006-04-07)

Odświeżone oleje Shell Helix (2005-04-20)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.