mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy diesel Chevroleta

Nowy diesel Chevroleta

W tej historii wszystko jest nowe. Nowy silnik, nowy samochód i nowa fabryka. Wszystko dla Europejczyków. Jak widać Chevrolet poważnie zabiera się do walki o stary kontynent.

Nowy diesel Chevroleta

Rozpoczęcie produkcji nowego silnika wysokoprężnego rozpocznie się w nowym zakładzie GM Daewoo w Gunsan w Korei Południowej w marcu przyszłego roku. Jednostka początkowo trafi do modelu Captiva. Nowa terenówka została stworzona przez Chevroleta (należącego do GM) z myślą o rynku europejskim.

Tu czytaj więcej o Chevrolecie Captiva

W fabryce już rozpoczęto produkcję pilotażową. Jednostki jak i sama fabryka przechodzą testy przed rozpoczęciem produkcji seryjnej. Docelowo zakład ma produkować 250 tysięcy silników rocznie.

Zakład będzie produkował dwa warianty wyposażonego w cztery zawory na cylinder, górny wałek rozrządu i układ wtrysku common rail silnika o pojemności skokowej 2,0 litrów, opracowanego wspólnie przez GM Daewoo, GM Powertrain i VM Motori:

- wersja ze sprężarką o stałej geometrii łopat turbiny (FGT) o mocy 88 kW (120 KM), osiąganej przy 4000 obr. na min. i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm przy 2000 obr. na min.

- wersja mocniejsza o zmiennej geometrii łopat turbiny (VGT), osiągająca moc 110 kW (150 KM) przy 4000 obr. na min. i maksymalnym momencie obrotowym 310 Nm przy 2000 obr. na min.

Oba silniki wyposażone są w filtr cząsteczek stałych (DPF) i  spełniają wymagania normy emisji spalin Euro IV.  W niedalekiej przyszłości pojawią się one i w innych modelach Chevroleta.

Dowiedz się więcej o samochodach Chevrolet

Odwiedź galerię marki Chevrolet


Podobne wiadomości:

Captiva: SUV Chevroleta na Europę

Captiva: SUV Chevroleta na Europę

Premiery 2005-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic