mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy diesel Chevroleta

Nowy diesel Chevroleta

W tej historii wszystko jest nowe. Nowy silnik, nowy samochód i nowa fabryka. Wszystko dla Europejczyków. Jak widać Chevrolet poważnie zabiera się do walki o stary kontynent.

Nowy diesel Chevroleta

Rozpoczęcie produkcji nowego silnika wysokoprężnego rozpocznie się w nowym zakładzie GM Daewoo w Gunsan w Korei Południowej w marcu przyszłego roku. Jednostka początkowo trafi do modelu Captiva. Nowa terenówka została stworzona przez Chevroleta (należącego do GM) z myślą o rynku europejskim.

Tu czytaj więcej o Chevrolecie Captiva

W fabryce już rozpoczęto produkcję pilotażową. Jednostki jak i sama fabryka przechodzą testy przed rozpoczęciem produkcji seryjnej. Docelowo zakład ma produkować 250 tysięcy silników rocznie.

Zakład będzie produkował dwa warianty wyposażonego w cztery zawory na cylinder, górny wałek rozrządu i układ wtrysku common rail silnika o pojemności skokowej 2,0 litrów, opracowanego wspólnie przez GM Daewoo, GM Powertrain i VM Motori:

- wersja ze sprężarką o stałej geometrii łopat turbiny (FGT) o mocy 88 kW (120 KM), osiąganej przy 4000 obr. na min. i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm przy 2000 obr. na min.

- wersja mocniejsza o zmiennej geometrii łopat turbiny (VGT), osiągająca moc 110 kW (150 KM) przy 4000 obr. na min. i maksymalnym momencie obrotowym 310 Nm przy 2000 obr. na min.

Oba silniki wyposażone są w filtr cząsteczek stałych (DPF) i  spełniają wymagania normy emisji spalin Euro IV.  W niedalekiej przyszłości pojawią się one i w innych modelach Chevroleta.

Dowiedz się więcej o samochodach Chevrolet

Odwiedź galerię marki Chevrolet


Podobne wiadomości:

Captiva: SUV Chevroleta na Europę

Captiva: SUV Chevroleta na Europę

Premiery 2005-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.