mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy projekt Chevroleta HHR

Nowy projekt Chevroleta HHR

Od 2006 roku ma ruszyć produkcja nowego Chevroleta HHR, którego pierwsza prezentacja odbyła się wczoraj na spotkaniu członków zarządu. Nowy model Chevroleta, podobny z wyglądu do Chryslera PT Cruiser, ma mieć podwyższoną maskę silnika, głęboko osadzone przednie światła w błotniku oraz przednią kratkę stylizowaną na lata czterdzieste.

Nowy projekt Chevroleta HHR

Od 2006 roku ma ruszyć produkcja nowego Chevroleta HHR, którego pierwsza prezentacja odbyła się wczoraj na spotkaniu członków zarządu. Nowy model Chevroleta, podobny z wyglądu do Chryslera PT Cruiser, ma mieć podwyższoną maskę silnika, głęboko osadzone przednie światła w błotniku oraz przednią kratkę stylizowaną na lata czterdzieste. Czterodrzwiowy HHR będzie samochodem z pięcioma miejscami, tylne siedzenia będą składane do przodu powiększając i tak dużą powierzchnię bagażnika. 4-cylindrowy silnik nowego Chevroleta będzie o mocy z przedziału 140 do 220 KM. Przy czym nabywca będzie miał do wyboru opcję z napędem na przednie lub na cztery koła.

Konstruktorzy przy projektowaniu nowego modelu z pewnością wzorowali się na modelu Chevrolet Suburban z 1949 r., a także na pickupie Chevrolet SSR wchodzącym do sprzedaży w przyszłym roku. Jednak w przeciwieństwie do SSR model HHR nie będzie produkowany w wersji limitowanej.

Pierwszy oficjalny pokaz Chevroleta odbędzie się prawdopodobnie na przyszłorocznym salonie samochodowym w Detroit. Produkcja, wstępnie szacowana na kilkadziesiąt tysięcy w skali roku, będzie zlokalizowana w Meksyku.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.