mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy silnik od Opla

Nowy silnik od Opla

Niemiecki producent samochodów w końcu pokazał swoje najnowsze dzieło inżynieryjne, jakim jest turbodoładowany motor 1.0. Jednostka napędowa zadebiutuje w Adamie.

Nowy silnik od Opla
Jeśli chcesz nadążać za stadem motoryzacyjnym to w swojej gamie musisz mieć małą jednostkę napędową wspartą turbodoładowaniem. Silnik Opla 1.0 SIDI(Spark Ignition Direct Injection – zapłon iskrowy, bezpośredni wtrysk) Turbo dostarcza 115 KM mocy maksymalnej i 166 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W konstrukcji nowej jednostki zastosowano wysokociśnieniowy wtrysk paliwa, ultrakompakotwy system turbodoładowania, układ bezstopniowej zmiany faz rozrządu oraz konstrukcję aluminiową z kolektorem wydechowym, który jest zintegrowany z głowicą.

Wsoką kulturę pracy silnik zawdzięcza zastosowaniu rozwiązań uwzględniających aspekt akustyczny, wałek wyrównoważający w misce olejowej, strukturalne odseparowanie układu wtrysku i wału korbowego, łańcuchy napędu rozrządu z odwróconymi zębami i ekrany akustyczne.

Silnik 1.0 SIDI Turbo to pierwsza jednostka napędowa z nowej rodziny modułowych trzy- i czterocylindrowych silników benzynowych klasyfikowanych poniżej 1.6 litra. W przyszłym roku nowy motor wraz z nową 6-biegową przekładnia zadebiutuje w Oplu Adamie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Adam Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Adam

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

e-Wycieraczki_pl 2013-11-05

Moc swoja droga,natomiast jak zawsze warto zapytać tutaj o awaryjność silników,jak to ma się do rzeczywistości,bo wg wielu opinii akurat ta seria nie należy do awaryjnej.

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-10-28

Pytanie czy faktycznie w praktyce ten silnik prezentuje się aż tak słabo i posiada tak niska moc/ Bo moim zdaniem jest to trochę na wyrost,przesadzone. Pozdrawiam www.hq-aero-dynamic.pl

~Ukasz 2013-10-12

Motor w sam raz do agregatu prądotwórczego :D

~Tomasz 2013-10-10

przynajmniej szczery artykuł "NISKĄ KULTURĘ PRACY" - przecież te pseudo dane techniczne są fikcją - z 115 ps użytecznych będzie ok90 a z 160 Nm zaledwie 120, czyli niczym zwykły 1.6. Wyniki są wyśrubowane na hamowni i przy 5600 obrotach!!!

~Rex 2013-10-10

Niską kulturę pracy silnik zawdzięcza?..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.