mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy silnik trzycylindrowy od Opla

Nowy silnik trzycylindrowy od Opla

Opel w minionym tygodniu zaprezentował nową jednostkę napędową, która zadebiutuje w Adamie. Silnik ten to trzycylindrowa jednostka wsparta turbosprężarką.

Nowy silnik trzycylindrowy od Opla
Downsizing zaraził motoryzację i teraz każdy producent jeśli chce liczyć się w peletonie w wyścigu po klienta to musi oferować silnik trzycylindrowy turbo o pojemności 1.0 l. Ten, który przedstawił Opel generuje moc 115 KM oraz maksymalny moment 166 Nm, dostępny w zakresie od 1800 do 4700 obrotów na minutę.

W przyszłym roku jednostka napędowa 1.0 SIDI turbo wyposażona w zapłon iskrowy z bezpośrednim wtryskiem zadebiutuje w Oplu Adamie wraz z nową sześciobiegową przekładnią. Nowy silnik będzie pierwszym na rynku z nowej rodziny jednostek trzy- i czterocylindrowych o obj. skokowej do 1.6 litra.

Silnik 1.0 SIDI Trubo został zaprojektowany wykorzystując blok cylindrów wykonany z aluminium odlewanego pod wysokim ciśnieniem. Celem było ograniczenie hałasu samej konstrukcji oraz zmniejszenie wagi. Inżynierowie oddzielili przewody wysokociśnieniowe oraz wtryskiwacze od głowicy cylindra, co z kolei minimalizuje przekazywanie drgań.

Pod Silnik Opla została skonstruowany nowa sześciobiegowa skrzynia namulana. Ona z   kolei została dostosowana do średniego momentu obrotowego. Skrzynia charakteryzuje się suchą masą 37 kg i jest o 30% lżejsza od równoważnej przekładni obecnej w gamie Opla. Charakteryzuje ją równie niewielkim rozmiarem, skrzynia mierzy 375 mm (wzdłuż osi). Przekładnia będzie pracować w kompaktowych Oplach, których moment obrotowy dochodzi do maksymalnych 220 Nm. W sumie do 2016 roku Opel wprowadzi trzy nowe rodziny silników i 13 nowych silników oraz całą gamę nowych skrzyń biegów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Adam Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel downsizing Opel Adam

Podobne wiadomości:

Rabat na Mokkę

auto motor i sport 0000-00-00

Opel wprowadza rabat na swojego crossovera - Mokkę. Teraz ceny startują od poziomu 63 900 złotych.

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~Pit 2013-08-14

A Mazda zwieksza pojemność. te mikosilniki opla czy vw sa dobre, ale tylko do jazdy jednej osoby po miescie. jesli samochód jest pełny to konczy sie przyjemnosc z jazdy, a np, w vw trzeba wymianic łańcuch rozrzadu po ok 50 tys km, to nawet pasek wytszymuje ok 120 tys

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.