mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy silnik turbo od GM

Nowy silnik turbo od GM

General Motors zaprezentowało nowy silnik, który zadebiutuje podczas targów Detroit w nowym Cadillacu ATS. Nowa jednostka to turbodoładowany, czterocylindrowy motor o pojemności dwóch litrów.

Nowy silnik turbo od GM
Silnik osiąga moc 270 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 353 Nm. Z jednego litra pojemności jednostka wyciąga 135 KM. GM zestawił ten wynik z konkurencją i ich silnik wypadł najlepiej. Motor pracujący w Mercedesie C250 1.8L turbo z jednego litra wyciąga 111.6 KM. Silnik z Audi A4 2.0L turbo osiąga 105.5 KM z jednego litra, a  ten pracujący w BMW M3 V-8 103.5 KM/L. Najsłabiej wypada jednostka z Lexusa IS F V-8 83.2 KM/L.

"Ten silnik jest perfekcyjnie dopasowany do modelu ATS, który będzie najbardziej wyrafinowanym luksusowym sedanem. Jednostka 2.0 T ma wyjątkowo gładka i elastyczna co uczyni ATS zwinnym, szybkim i przyjemnym w prowadzeniu", powiedział Don Butler wice prezes ds. Globalnego Marketingu. Najważniejsze cechy tego silnika to bezpośredni wtrysk typu twin-cam, cztery zwory na cylinder ze zmiennymi fazami rozrządu, turbosprężarka typu twin-scroll, wał korbowy wykonany z kutej skali oraz dwustopniowa pompa olejowa z chłodzeniem tłoków. Szersze szczegóły zostaną podane podczas targów w Detroit.

Podobne wiadomości:

Akcesoria do Klasy C w 3d (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Oleje silnikowe

auto motor i sport 0000-00-00

Smaruj i jedź. Olej silnikowy to najważniejszy z niewidocznych elementów każdego pojazdu. Chociaż te współczesne są już wielosezonowe, warto zrobić rachunek sumienia i w razie konieczności wymienić "smarowidło”.

Komentuj:

~:P 2011-12-15

A 2 LITROWY, 8 CYLINDROWY SILNIK YAMAHA SPRZED 15 LAT, BEZ TURBO, 125 KM Z 1 LITRA ale nikt prawie o takich wynalazkach nie pamięta, mimo iż miały wysoki moment przy niskich obrotach, dużą moc, mało paliły, podobnie jak zakazane przez koncerny naftowe silniki typu MTU bardzo małe (max pół litra pojemności) bardzo wytrzymałe, mocne (bez zbędnych turbo-kosztów) i bardzo ekonomiczne. włosi opracowali 20 lat temu MTU 200ccm 2 cylidrowy o mocy 300 KM/5500 i 420Nm od biegu jałowego, bez turbo; ale palił w 3,5 tonowym Iveco Daily tylko 2,5 litra/100 km a na to monopoliści naftowi nie pójdą

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.