mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy silnik w rodzinnym Oplu

Nowy silnik w rodzinnym Oplu

Na polskim rynku debiutuje nowa wersja Zafiry Tourer. Auto dostało nowy silnik wysokoprężny.

Nowy silnik w rodzinnym Oplu
Opel sukcesywnie do swoich modeli wprowadza silniki nowej generacji. Teraz do 136-konnego turbodiesla, który debiutował w zeszłym roku dołącza nowy motor o mocy 120 KM.

Opel mówi o nowej jednostce, że przy jej opracowywaniu głownie zwrócono uwagę na ograniczenie hałasu, wibracji i na poprawienie kultury pracy silnika. Efektem tego ma być najniższy poziom hałasu i drgań w tej klasie jednostek napędowych.

120-konny motor 1.6 CDTI ecoFLEX w standardzie posiada moduł Start/Stop. Silnik został ożeniony z manualną przekładnią o obniżonym tarciu wewnętrznym. Jednostka współpracuje również z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania.Gdy kierowca zdejmuje nogę z gazu lub naciska hamulec energia kinetyczna jest przekształcana w energię elektryczną za pośrednictwem generatora i dalej  zasila akumulator. W momencie pełnego naładowania akumulatora moc generatora na wyjściu maleje, zaś energia zasila układy elektryczne oszczędzając paliwo.

W Zafirze Tourer montowany jest wysokowydajny akumulator AGM (Absorbent Glass Mat). Elektrolit w tym akumulatorze zostaje wchłonięty przez matę z włókna szklanego. To zwiększa jego gęstość i zmniejsza opór wewnętrzny co w rezultacie daje łatwiejszy rozruch zimnego silnika oraz wydłuża czas eksploatacji akumulatora. Nowy diesel w Zafirze Tourer ma zadowalać się jedynie 4.5l paliwa na 100 przebytych kilometrów. Jednostka emituje przy tym 119 g/km CO2.Opel przygotował specjalną ofensywne modelową oraz silnikową na lata 2014-2018. W tym czasie Niemcy mają wprowadzić na rynek 27 nowych modeli oraz 17 nowych silników.

Zafira Tourer z nowym silnikiem jest już dostępna w salonach. Oprócz tego klienci mogą zamawiać 2-litrowy diesel w wariantach 110KM, 130 KM oraz 165 KM i najmocniejszy 195-konny wariant.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 80 950 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne
Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne
Nissan zaprezentował nową generację modelu Leaf. Elektryczny model wygląda bardzo atrakcyjnie, a tego otrzymał wydajniejszy napęd i nowe technologie pod maską.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic