mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy silnik w rodzinnym Oplu

Nowy silnik w rodzinnym Oplu

Na polskim rynku debiutuje nowa wersja Zafiry Tourer. Auto dostało nowy silnik wysokoprężny.

Nowy silnik w rodzinnym Oplu
Opel sukcesywnie do swoich modeli wprowadza silniki nowej generacji. Teraz do 136-konnego turbodiesla, który debiutował w zeszłym roku dołącza nowy motor o mocy 120 KM.

Opel mówi o nowej jednostce, że przy jej opracowywaniu głownie zwrócono uwagę na ograniczenie hałasu, wibracji i na poprawienie kultury pracy silnika. Efektem tego ma być najniższy poziom hałasu i drgań w tej klasie jednostek napędowych.

120-konny motor 1.6 CDTI ecoFLEX w standardzie posiada moduł Start/Stop. Silnik został ożeniony z manualną przekładnią o obniżonym tarciu wewnętrznym. Jednostka współpracuje również z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania.Gdy kierowca zdejmuje nogę z gazu lub naciska hamulec energia kinetyczna jest przekształcana w energię elektryczną za pośrednictwem generatora i dalej  zasila akumulator. W momencie pełnego naładowania akumulatora moc generatora na wyjściu maleje, zaś energia zasila układy elektryczne oszczędzając paliwo.

W Zafirze Tourer montowany jest wysokowydajny akumulator AGM (Absorbent Glass Mat). Elektrolit w tym akumulatorze zostaje wchłonięty przez matę z włókna szklanego. To zwiększa jego gęstość i zmniejsza opór wewnętrzny co w rezultacie daje łatwiejszy rozruch zimnego silnika oraz wydłuża czas eksploatacji akumulatora. Nowy diesel w Zafirze Tourer ma zadowalać się jedynie 4.5l paliwa na 100 przebytych kilometrów. Jednostka emituje przy tym 119 g/km CO2.Opel przygotował specjalną ofensywne modelową oraz silnikową na lata 2014-2018. W tym czasie Niemcy mają wprowadzić na rynek 27 nowych modeli oraz 17 nowych silników.

Zafira Tourer z nowym silnikiem jest już dostępna w salonach. Oprócz tego klienci mogą zamawiać 2-litrowy diesel w wariantach 110KM, 130 KM oraz 165 KM i najmocniejszy 195-konny wariant.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.