mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy system ESP w Volkswagenie

Nowy system ESP w Volkswagenie

Volkswagen zacznie wyposażać Golfa R, GTI oraz wszystkie modele z rodziny Scirocco w nowy system kontroli trakcji.

Nowy system ESP w Volkswagenie
Odświeżone ESP może być całkowiecie zdezaktywowane. Volkswagen poprzez takie działanie odpowiada na słowa krytyki w swoją stronę, mówiące, że kierowcy nie są w stanie kontrolować w pełni samodzielnie samochodu i wyciągnąć z niego wszystkiego, co się da, a to w porównaniu z konkurentami pod tym względem stawia Volkswagena dużo niżej.
Na rok modelowy 2012 wszystkie Golfy GTI, R oraz Scirocco będą wyposażane w nowy system, z którym samochody będą produkowane od maja 2011 roku, a do salonów wjadą gdzieś w okolicach lipca. Przycisk dezaktywacji ESP będzie miał dwie fazy działania: naciśniesz guzik raz, a wyłączysz kontrolę trakcji, a jeśli naciśniesz i go przytrzymasz, wtedy wyłączysz i kontrolę trakcji, i elektronicznę kontrolę hamowania. System aktywuje się samoczynnie, gdy mocno wciśniemy pedał hamulca podczas ostrego uślizgu, jednak gdy tego nie zrobimy, będzie dalej wyłączony.

System będzie dostępny standardowo dla Golfa GTI, R oraz Scirocco, a także dla każdego innego Golfa bez dodatkowych kosztów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 95 190 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 63 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Innowacyjna szyba w Volkswagenie

Technika 2017-01-31

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Komentuj:

marko1 2011-02-11

ddd, również i my popełniamy błędy ale ja uważam że redaktor tego artykułu nie nazywa ESP ( Electronic Stability Program czyli elektroniczny program stabilizacji, jak również nazywany układem elektronicznym stabilizującym tor jazdy samochodu ) kontrolą trakcji. Wiadomo że program ESP podczas pokonywania zakrętów przejmujący kontrolę nad połączonymi układami ABS i ASR. I dlatego cały program przyjmuje elektroniczną kontrole nad naszą jazdą. Program ten uaktywnia się automatycznie, przyhamowując jedno lub kilka kół, z chwilą, gdy odpowiedni czujnik odnajdzie tendencję do wyślizgnięcia się samochodu z zakrętu. A ESP to nic innego jak rozbudowany program elektroniczny w którego skład wchodzą programy takie jak kontrola trakcji, kontrola poślizgu itd. Redaktor napisał że został odświeżony program czyli system kontroli trakcji w programie ESP. I nie widzę żeby redaktor popełnił tu faux pas.

~ddd 2011-02-11

ESP to NIE jest kontrola trakcji ! Poważny błąd droga Redakcjo !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.