mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy system ESP w Volkswagenie

Nowy system ESP w Volkswagenie

Volkswagen zacznie wyposażać Golfa R, GTI oraz wszystkie modele z rodziny Scirocco w nowy system kontroli trakcji.

Nowy system ESP w Volkswagenie
Odświeżone ESP może być całkowiecie zdezaktywowane. Volkswagen poprzez takie działanie odpowiada na słowa krytyki w swoją stronę, mówiące, że kierowcy nie są w stanie kontrolować w pełni samodzielnie samochodu i wyciągnąć z niego wszystkiego, co się da, a to w porównaniu z konkurentami pod tym względem stawia Volkswagena dużo niżej.
Na rok modelowy 2012 wszystkie Golfy GTI, R oraz Scirocco będą wyposażane w nowy system, z którym samochody będą produkowane od maja 2011 roku, a do salonów wjadą gdzieś w okolicach lipca. Przycisk dezaktywacji ESP będzie miał dwie fazy działania: naciśniesz guzik raz, a wyłączysz kontrolę trakcji, a jeśli naciśniesz i go przytrzymasz, wtedy wyłączysz i kontrolę trakcji, i elektronicznę kontrolę hamowania. System aktywuje się samoczynnie, gdy mocno wciśniemy pedał hamulca podczas ostrego uślizgu, jednak gdy tego nie zrobimy, będzie dalej wyłączony.

System będzie dostępny standardowo dla Golfa GTI, R oraz Scirocco, a także dla każdego innego Golfa bez dodatkowych kosztów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 95 190 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 63 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

marko1 2011-02-11

ddd, również i my popełniamy błędy ale ja uważam że redaktor tego artykułu nie nazywa ESP ( Electronic Stability Program czyli elektroniczny program stabilizacji, jak również nazywany układem elektronicznym stabilizującym tor jazdy samochodu ) kontrolą trakcji. Wiadomo że program ESP podczas pokonywania zakrętów przejmujący kontrolę nad połączonymi układami ABS i ASR. I dlatego cały program przyjmuje elektroniczną kontrole nad naszą jazdą. Program ten uaktywnia się automatycznie, przyhamowując jedno lub kilka kół, z chwilą, gdy odpowiedni czujnik odnajdzie tendencję do wyślizgnięcia się samochodu z zakrętu. A ESP to nic innego jak rozbudowany program elektroniczny w którego skład wchodzą programy takie jak kontrola trakcji, kontrola poślizgu itd. Redaktor napisał że został odświeżony program czyli system kontroli trakcji w programie ESP. I nie widzę żeby redaktor popełnił tu faux pas.

~ddd 2011-02-11

ESP to NIE jest kontrola trakcji ! Poważny błąd droga Redakcjo !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.