mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Nowy system multimedialny dla Opla Insignii

Nowy system multimedialny dla Opla Insignii

Nowy multimedialny system, który trafi dwóch nowych Opli: Insignii i Insignii Country Tourer zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na targach IAA we Frankfurcie.

Nowy system multimedialny dla Opla Insignii
Głównym celem projektantów i inżynierów przy tworzeniu nowego systemu multimedialnego było stworzenie łatwej w obsłudze i przejrzystej konsoli centralnej. Opel uprościł panel sterowania co pozwala również na intuicyjną obsługę klimatyzacji.

Nowy system to część rodziny IntelliLink, która po raz pierwszy została wprowadzona do Opla Adama. Technologia ta pozwala na zintegrowania samochodu z funkcji smartphona. Teraz w Insignii kierowca może skorzystać z wyboru czterech opcji obsługowych: przy użyciu ekranu dotykowego, przycisków na kierownicy, za pomocą sterowania głosowego i nowego panelu dotykowego.

Panel dotykowy, który został umieszczony w konsoli centralnej pozwala na rozpoznanie pisma ręcznego i natychmiast reaguje na dotyk i ruch palca. Panel dotykowy jest odwzorowaniem tego co jest już powszechne w technologii mobilnej. Łatwa jest również synchronizacja systemu multimedialnego ze smartphonem, gdyż wystarczy podłączyć telefon do samochodu, a ten na dotykowym ekranie wyświetli treści ze smartphona. Można przeglądać książkę telefoniczną, piosenki czy tez oglądać na postoju filmy znajdujące się na naszym telefonie. W skład całego nowego systemu wchodzi również dotykowy system Navi 900 Europe.

W wersji wyposażeniowej Executive system Navi 900 Europe jest dostępny w standardzie.  Z kolei w wersjach Edition i Cosmo będziemy musieli dopłacać odpowiednio 4 800 i 3 200 złotych. Uzupełnieniem multimedialnego systemu jest nagłośnienie Bose, w którego skład wchodzi dziewięć głośników, dwa subwoofery, cztery głośniki szerokopasmowe oraz cyfrowy przetwornik dźwięku. Cena tego audio to 1 900 złotych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.