Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Obudzi Cię, kiedy zaśniesz

Obudzi Cię, kiedy zaśniesz

Z pewnością wielu kierowców nie raz podczas długiej jazdy borykało się ze zmęczeniem i na wiele sposobów próbowało obronić się przed zaśnięciem. Czy nowe rozwiązanie przygotowane przez markę Seat pomoże uniknąć takich problemów.

Obudzi Cię, kiedy zaśniesz

Hiszpańska firma podczas zakończonego wczoraj w Londynie kongresu ITS (Intelligent Transportation Systems – inteligentne systemy transportowe) zaprezentowała model Leon wyposażony w najnowszą przełomową technologię interakcji między kierowcą a pojazdem. Przygotowanie tego prototypowego urządzenia, które powstało w ramach projektu Unii Europejskiej AIDE (Adaptative Integrated Driver-Vehicle Interface – adaptacyjny zintegrowany interfejs kierowca-pojazd), w Centrum Technicznym Seata trwało 2 i pół roku.

I tak przykładowo, kiedy kierowca odrywa wzrok od jezdni, a pojazd wykryje zagrożenie, na desce rozdzielczej zapala się ostrzegawcza kontrolka i włącza się alarm dźwiękowy. Pojazd włącza alarm dźwiękowy i uruchamia wibracje kierownicy w razie wykrycia, że kierowca zasypia. Ponadto samochód rozpoznaje jazdę po rondzie. Telefon zamontowany w samochodzie przyjmuje wówczas połączenia przychodzące, ale zawiesza je do chwili, aż pojazd opuści rondo.

Opracowane zostały także nowe rozwiązania w zakresie interakcji kierowcy z pojazdem, takie jak panel sterowania na kierownicy zapewniający dostęp do większości ustawień. Poszczególnymi funkcjami można także sterować za pomocą poleceń wydawanych głosem.

Zobacz więcej o marce Seat

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Leon
Seat Leon
Cena podstawowa już od: 54 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Leon Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Leon

Podobne wiadomości:

Volkswagen naprawi dodatkowe 460 tys. silników

Volkswagen naprawi dodatkowe 460 tys....

Aktualności 2016-08-16

Seat Ateca Cupra w drodze do Paryża

Seat Ateca Cupra w drodze do Paryża

Aktualności 2016-05-20

Komentuj:

~alek 2006-10-13

jak juz zasniesz, to juz za pozno na budzenie, ale mnie pewno by takie urzadzebnie denerwowalo, bo kazde odwrocenie wzroku i jakis brzeczyk lub wibracaja kierownicy. Jak juz sie jest zmeczony to tzra natychmiast zjechac gdzie i przynajmniej z pol godzinki sie zdrzemną Pomaga, a nie jakies wymyslac urzadzenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj