mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oczy dookoła... auta

Oczy dookoła... auta

Podczas jazdy przed siebie na ogół nie musimy wykazywać się ponadprzeciętną spostrzegawczością. Problemy pojawiają się natomiast często w trakcie wyprzedzania czy manewrów na ograniczonej przestrzeni.

Oczy dookoła... auta
System Smarteye firmy Brigade, dystrybuowany w Polsce przez Amervox, to rozwiązanie mające ułatwić kierowcom poruszanie się w rozmaitych warunkach. Dzięki kamerom zamontowanym w newralgicznych punktach (z przodu pojazdu, po bokach i z tyłu) mogą oni obserwować całe bezpośrednie otoczenia auta – i to w komfortowy sposób, ponieważ „sprytne oko” łączy obrazy z kamer w jeden, mieszczący się na wyświetlaczu, pełny rzut z lotu ptaka. Duże kąty widzenia kamer eliminują tworzenie się martwych stref spowodowanych ograniczeniami sprzętowymi. Obraz z kamer jest przetwarzany cyfrowo w czasie rzeczywistym, bez niebezpiecznych opóźnień! Ten efekt jest zasługą oprogramowania firmy ASL Vision, współpracującej z takimi gigantami motoryzacji, jak Ford, Volvo czy Mercedes.

Dzięki Smarteye nie trzeba już polegać wyłącznie na lusterkach, które nie są w stanie pokazać całego otoczenia pojazdu. Trudno jest ogarnąć wzrokiem jednocześnie wszystkie strony, a ostrzegawcze okrzyki ewentualnych pomocników czasami docierają do uszu kierującego równocześnie z trzaskiem zderzaka lub karoserii, napotykających przeszkodę… Smarteye umożliwia obserwację bieżącej sytuacji w zakresie pełnych 360 stopni – jednym rzutem oka, z zachowaniem koncentracji i z poczuciem bezpieczeństwa – nawet jeśli przeszkoda pojawi się choćby na 2 sekundy.
Tematy w artykule: kamera cofania

Podobne wiadomości:

Parkowanie coraz prostsze

Parkowanie coraz prostsze

Technika 2012-08-18

Kamera cofania w iQ, tak na wszelki wypadek

Kamera cofania w iQ, tak na wszelki wypadek

Aktualności 2009-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.