mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oczy dookoła... auta

Oczy dookoła... auta

Podczas jazdy przed siebie na ogół nie musimy wykazywać się ponadprzeciętną spostrzegawczością. Problemy pojawiają się natomiast często w trakcie wyprzedzania czy manewrów na ograniczonej przestrzeni.

Oczy dookoła... auta
System Smarteye firmy Brigade, dystrybuowany w Polsce przez Amervox, to rozwiązanie mające ułatwić kierowcom poruszanie się w rozmaitych warunkach. Dzięki kamerom zamontowanym w newralgicznych punktach (z przodu pojazdu, po bokach i z tyłu) mogą oni obserwować całe bezpośrednie otoczenia auta – i to w komfortowy sposób, ponieważ „sprytne oko” łączy obrazy z kamer w jeden, mieszczący się na wyświetlaczu, pełny rzut z lotu ptaka. Duże kąty widzenia kamer eliminują tworzenie się martwych stref spowodowanych ograniczeniami sprzętowymi. Obraz z kamer jest przetwarzany cyfrowo w czasie rzeczywistym, bez niebezpiecznych opóźnień! Ten efekt jest zasługą oprogramowania firmy ASL Vision, współpracującej z takimi gigantami motoryzacji, jak Ford, Volvo czy Mercedes.

Dzięki Smarteye nie trzeba już polegać wyłącznie na lusterkach, które nie są w stanie pokazać całego otoczenia pojazdu. Trudno jest ogarnąć wzrokiem jednocześnie wszystkie strony, a ostrzegawcze okrzyki ewentualnych pomocników czasami docierają do uszu kierującego równocześnie z trzaskiem zderzaka lub karoserii, napotykających przeszkodę… Smarteye umożliwia obserwację bieżącej sytuacji w zakresie pełnych 360 stopni – jednym rzutem oka, z zachowaniem koncentracji i z poczuciem bezpieczeństwa – nawet jeśli przeszkoda pojawi się choćby na 2 sekundy.
Tematy w artykule: kamera cofania

Podobne wiadomości:

Parkowanie coraz prostsze

Parkowanie coraz prostsze

Technika 2012-08-18

Kamera cofania w iQ, tak na wszelki wypadek

Kamera cofania w iQ, tak na wszelki wypadek

Aktualności 2009-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando