mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odchudzone Humvee

Odchudzone Humvee

Samochody potocznie nazywane Humvee są synonimem wszelkich działań wojskowych z udziałem czterech kółek, a także maszynami praktycznie nie do zajechania, odpornymi na różne wybuchy i ostrzały z broni palnej. Okazuje się, że modna ostatnio w świecie motoryzacji kuracja odchudzająca nie ominie także i tych pojazdów.

Odchudzone Humvee

Amerykańska armia przy współpracy firmy AM General Corp. oraz TSP Composits Inc. pracują nad nowoczesnym materiałem, który będzie nie tylko chronił żołnierzy w ekstremalnych warunkach, ale przy okazji będzie bardzo lekki.

Ostatnimi czasy katorżniczym próbom jest poddawany model Humvee, którego nadwozie zostało w całości wykonane z materiałów kompozytowych. W jego skład wchodzi drewno balsa, wzmocnienia z włókna węglowego, włókna szklanego, pianki połączonej żywicą. Takie rozwiązanie pozwoliło obniżyć wagę całkowitą  pojazdu o ponad 400 kilogramów.

Dzięki obniżeniu wagi samochód może być doposażony o dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo. Niestety nowoczesne nadwozie z materiałów kompozytowych jest trochę droższe w produkcji niż jego konwencjonalna wersja. Nie wiadomo zatem, czy wejdzie ono do "seryjnej" produkcji na zamówienie wojska któregoś z państw.

Tematy w artykule: Humvee

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?