mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odchudzone Humvee

Odchudzone Humvee

Samochody potocznie nazywane Humvee są synonimem wszelkich działań wojskowych z udziałem czterech kółek, a także maszynami praktycznie nie do zajechania, odpornymi na różne wybuchy i ostrzały z broni palnej. Okazuje się, że modna ostatnio w świecie motoryzacji kuracja odchudzająca nie ominie także i tych pojazdów.

Odchudzone Humvee

Amerykańska armia przy współpracy firmy AM General Corp. oraz TSP Composits Inc. pracują nad nowoczesnym materiałem, który będzie nie tylko chronił żołnierzy w ekstremalnych warunkach, ale przy okazji będzie bardzo lekki.

Ostatnimi czasy katorżniczym próbom jest poddawany model Humvee, którego nadwozie zostało w całości wykonane z materiałów kompozytowych. W jego skład wchodzi drewno balsa, wzmocnienia z włókna węglowego, włókna szklanego, pianki połączonej żywicą. Takie rozwiązanie pozwoliło obniżyć wagę całkowitą  pojazdu o ponad 400 kilogramów.

Dzięki obniżeniu wagi samochód może być doposażony o dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo. Niestety nowoczesne nadwozie z materiałów kompozytowych jest trochę droższe w produkcji niż jego konwencjonalna wersja. Nie wiadomo zatem, czy wejdzie ono do "seryjnej" produkcji na zamówienie wojska któregoś z państw.

Tematy w artykule: Humvee

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.