mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odchudzone Humvee

Odchudzone Humvee

Samochody potocznie nazywane Humvee są synonimem wszelkich działań wojskowych z udziałem czterech kółek, a także maszynami praktycznie nie do zajechania, odpornymi na różne wybuchy i ostrzały z broni palnej. Okazuje się, że modna ostatnio w świecie motoryzacji kuracja odchudzająca nie ominie także i tych pojazdów.

Odchudzone Humvee

Amerykańska armia przy współpracy firmy AM General Corp. oraz TSP Composits Inc. pracują nad nowoczesnym materiałem, który będzie nie tylko chronił żołnierzy w ekstremalnych warunkach, ale przy okazji będzie bardzo lekki.

Ostatnimi czasy katorżniczym próbom jest poddawany model Humvee, którego nadwozie zostało w całości wykonane z materiałów kompozytowych. W jego skład wchodzi drewno balsa, wzmocnienia z włókna węglowego, włókna szklanego, pianki połączonej żywicą. Takie rozwiązanie pozwoliło obniżyć wagę całkowitą  pojazdu o ponad 400 kilogramów.

Dzięki obniżeniu wagi samochód może być doposażony o dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo. Niestety nowoczesne nadwozie z materiałów kompozytowych jest trochę droższe w produkcji niż jego konwencjonalna wersja. Nie wiadomo zatem, czy wejdzie ono do "seryjnej" produkcji na zamówienie wojska któregoś z państw.

Tematy w artykule: Humvee

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.