mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odnawialne akumulatory z Volta

Odnawialne akumulatory z Volta

General Motors i Grupa ABB rozpoczynają współpracę zmierzającą do opracowania pilotażowych projektów dalszego użytkowania akumulatorów pochodzących z napędzanego elektrycznie Chevroleta Volta. Badana będzie możliwość ich wykorzystywania jako źródła energii odnawialnej.

Odnawialne akumulatory z Volta

Obie firmy rozpoczęły współpracę zmierzającą do ustalenia sposobu wykorzystania litowo-jonowych akumulatorów o pojemności 16-kWh, pochodzących z modelu Volt, do tworzenia stacjonarnych systemów gromadzenia energii sieciowej po tym, jak akumulatory te zakończą okres eksploatacji w samochodzie.

Celem tych działań jest zapewnienie niedrogich, innowacyjnych rozwiązań, które podwyższą wydajność sieci energetycznej w Stanach Zjednoczonych.

„Akumulator z modelu Volt będzie wykazywał spore możliwości w zakresie gromadzenia energii elektrycznej nawet po zakończeniu eksploatacji w samochodzie”, stwierdził Micky Bly, dyrektor wykonawczy GM ds. układów elektrycznych, systemów hybrydowych, pojazdów elektrycznych i akumulatorów. „Dlatego łączymy nasze siły z Grupą ABB, aby znaleźć sposoby zapewnienia przez te akumulatory korzyści ekologicznych, znacznie wykraczających poza branżę motoryzacyjną”.Chevrolet Volt z napędem elektrycznym o zwiększonym zasięgu zapewnia klientom standardową gwarancję na osiem lat/100 000 mil na zaawansowany, litowo-jonowy akumulator.

Wszechstronna gwarancja na akumulator modelu Volt obejmuje wszystkie jego 161 komponentów, z których 95 procent zostało skonstruowanych i jest produkowanych przez GM obok systemu zarządzania cieplnego, układu ładowania i komponentów napędu elektrycznego.

„Inteligentne sieci energetyczne przyszłości w większym stopniu wykorzystywać będą źródła energii odnawialnej. Będą też musiały zapewnić energię ogromnej sieci, związanej z koncepcją e-mobilności – obie te funkcje wymagać będą szerokiej gamy rozwiązań w zakresie magazynowania energii”, powiedział Bazmi Husain, szef prowadzonych przez ABB działań z zakresu sieci inteligentnych


Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Aveo – męski maluch?

auto motor i sport 0000-00-00

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando