mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odnawialne akumulatory z Volta

Odnawialne akumulatory z Volta

General Motors i Grupa ABB rozpoczynają współpracę zmierzającą do opracowania pilotażowych projektów dalszego użytkowania akumulatorów pochodzących z napędzanego elektrycznie Chevroleta Volta. Badana będzie możliwość ich wykorzystywania jako źródła energii odnawialnej.

Odnawialne akumulatory z Volta

Obie firmy rozpoczęły współpracę zmierzającą do ustalenia sposobu wykorzystania litowo-jonowych akumulatorów o pojemności 16-kWh, pochodzących z modelu Volt, do tworzenia stacjonarnych systemów gromadzenia energii sieciowej po tym, jak akumulatory te zakończą okres eksploatacji w samochodzie.

Celem tych działań jest zapewnienie niedrogich, innowacyjnych rozwiązań, które podwyższą wydajność sieci energetycznej w Stanach Zjednoczonych.

„Akumulator z modelu Volt będzie wykazywał spore możliwości w zakresie gromadzenia energii elektrycznej nawet po zakończeniu eksploatacji w samochodzie”, stwierdził Micky Bly, dyrektor wykonawczy GM ds. układów elektrycznych, systemów hybrydowych, pojazdów elektrycznych i akumulatorów. „Dlatego łączymy nasze siły z Grupą ABB, aby znaleźć sposoby zapewnienia przez te akumulatory korzyści ekologicznych, znacznie wykraczających poza branżę motoryzacyjną”.Chevrolet Volt z napędem elektrycznym o zwiększonym zasięgu zapewnia klientom standardową gwarancję na osiem lat/100 000 mil na zaawansowany, litowo-jonowy akumulator.

Wszechstronna gwarancja na akumulator modelu Volt obejmuje wszystkie jego 161 komponentów, z których 95 procent zostało skonstruowanych i jest produkowanych przez GM obok systemu zarządzania cieplnego, układu ładowania i komponentów napędu elektrycznego.

„Inteligentne sieci energetyczne przyszłości w większym stopniu wykorzystywać będą źródła energii odnawialnej. Będą też musiały zapewnić energię ogromnej sieci, związanej z koncepcją e-mobilności – obie te funkcje wymagać będą szerokiej gamy rozwiązań w zakresie magazynowania energii”, powiedział Bazmi Husain, szef prowadzonych przez ABB działań z zakresu sieci inteligentnych


Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.