mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odpalisz samochód przez iPhone'a

Odpalisz samochód przez iPhone'a

GM przy współpracy z Apple przygotował specjalną aplikację na iPhone'a, dzięki której kierowca będzie miał pełen dostęp do wszelakich interaktywnych funkcji związanych z jego samochodem.

Odpalisz samochód przez iPhone'a
Aplikacja nazywa się myChevrolet i narazie dostępna jest jedynie w autach marki Chevrolet. System umożliwia użytkownikowi pełną zdalną komunikację z samochodem. Jego funkcje można podzielić generalnie na trzy kategorie: lokalizacja, dane samochodu oraz komunikacja przez system OnStar. Poprzez użycie technologii GPS, użytkownik może zlokalizować swoje auto, gdy przykładowo zapomniał w którym miejscu parkingu je zostawił. Może sprawdzić na ile czasu wystarczy mu jeszcze zakupiony bilet parkingowy, dowiedzieć się gdzie jest najbliższy salon Chevroleta. Poprzez użycie wbudowanego aparatu może zrobić zdjęcie numeru VIN swojego samochodu i zdobyć dostęp do instrukcji obsługi auta. W skład aplikacji wchodzi także przewodnik po wszelakich kontrolkach i światełkach, które w samochodzie się znajdują. Mamy tu jeszcze najciekawsze funkcje: program, dzięki współpracy z systemem OnStar, pozwala na zdalne zamknięcie bądź otwarcie samochodu choćby z drugiej strony globu, a nawet odpalenie silnika. Można także zobaczyć dane diagnostyczne, jak np. ilość paliwa w baku, przewidywany zasięg auta, stan i ilość oleju silnikowego, obecne i rekomendowane ciśnienie w oponach oraz średnie zużycie paliwa.

Podsumowując, jest to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji stworzonych na iPhone i pierwszy tego typu program, który w tak rozwinięty sposób współpracuje z samochodem.

Podobne wiadomości:

Aktualizacja Apple CarPlay w iOS 10

Aktualizacja Apple CarPlay w iOS 10

Technika 2016-06-15

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.