mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Odświeżone oleje Shell Helix

Odświeżone oleje Shell Helix

W kwietniu bieżącego roku Shell wprowadził na polski rynek nową generację olejów silnikowych Shell Helix. Teraz ich zaawansowana technologicznie formuła została ponownie udoskonalona.

Odświeżone oleje Shell Helix

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii firmy Shell, formulacja olejów  z grupy Shell Helix została uzupełniona o specjalny zestaw składników czyszczących silnik z osadów i utrzymujących go w czystości przez cały okres eksploatacji. Rozległe zaplecze naukowe i badawcze Shell, współpraca z największymi producentami samochodów, w tym z legendarną marką Ferrari, to elementy decydujące o roli innowatora, jaka przypada firmie Shell. Warto powiedzieć, że technologia zawarta w olejach  Shell dostępnych dla każdego klienta, wywodzi się bezpośrednio z produktów stosowanych przez zespół Ferrari w wyścigach Formuły 1, które to produkty muszą chronić silnik w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. 

W toku licznych badań i testów, stwierdzono, że jednym z poważniejszych problemów, jakim muszą sprostać nowoczesne silniki, jest osadzanie się różnego rodzaju zanieczyszczeń i powstawanie nagarów w ich wnętrzu. Taki stan rzeczy wpływa na pogorszenie wszystkich parametrów pracy silnika, a w konsekwencji może spowodować nawet jego zatarcie. Problem ten dotyczy wszystkich pojazdów – tych starszych, o większym przebiegu, ale również tych nowych, które nie zawsze poruszają się na paliwie o odpowiedniej jakości.

Nowe oleje Shell Helix stanowią skuteczne rozwiązanie tego problemu. Starannie dobrane składniki czyszczące, zawarte w nowym oleju gwarantują usunięcie osadów zgromadzonych w silniku w trakcie jego eksploatacji. Osady usuwane są z wewnętrznych powierzchni silnika w sposób całkowicie dla niego bezpieczny i osadzane w filtrze, gdzie nie stanowią zagrożenia dla właściwej pracy silnika. Właściwości nowego oleju Helix wspomagają skuteczność całego procesu filtrowania oleju. Wynika to z zastosowania specjalnych dodatków, które zapobiegają łączeniu się cząsteczek węgla i nie dopuszczają do ich osadzania się na ściankach silnika.

Skuteczność działania nowych olejów Shell została potwierdzona przez liczne testy przeprowadzone przez niezależne instytucje w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Francji. Potwierdziły one, że oleje Shell Helix nie tylko chronią, ale również aktywnie odświeżają jednostkę napędową, optymalizując procesy spalania, smarowania oraz chłodzenia. W jednym z przeprowadzonych testów potwierdzono, że stosując olej Shell Helix, można, przy właściwym napełnieniu, uzyskać redukcję wibracji, aż do 20 %. (Badanie dotyczyło silnika VW TDI o mocy 81 KW). W innej próbie realizowanej w warunkach ruchu ulicznego, nowy olej Shell Helix został poddany testom z udziałem najbardziej wymagającej  grupy kierowców, którzy jeżdżą w najtrudniejszych warunkach tj. taksówkarzy. 90% spośród tych, którzy wyrazili swoje opinie, wybrało olej silnikowy Shell Helix, jako najlepszy. Zauważyli oni wyraźnie cichszy rozruch silnika i bardziej płynną jazdę.

Tematy w artykule: olej silnikowy

Podobne wiadomości:

Namieszałeś? Zobacz, czy będzie problem

Namieszałeś? Zobacz, czy będzie problem

Technika 2014-08-27

W każdym samochodzie jest co najmniej kilka układów, których działanie opiera się na wykorzystaniu specjalistycznej cieczy. Każdy z nich ma swoje określone parametry i działanie. Jednak na rynku znajduje się wiele rodzajów płynów eksploatacyjnych i czasami możemy przez przypadek je wymieszać. Na co trzeba uważać?

Aut przybywa, jednak spada sprzedaż olejów

Aut przybywa, jednak spada sprzedaż olejów

Aktualności 2014-07-03

Komentuj:

~Kanion 2017-10-18

a ja jakoś wolę i i tak połsyntetyk od k2. kupiłem ten http://k2.com.pl/produkty/k2-texar-10w-40-benzin-diesel-lpg-1-l?utm_source=ws bo mi doradził kumpel mechanik. ja sie aż tak na tym nie znam to się słucham fachowców :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.