Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > OnStar na pokładzie

OnStar na pokładzie

GM zapowiada, że do końca roku OnStar będzie miał milion użytkowników.

General Motors potwierdziło, że niektóre modele swoich samochodów wyposaży w system sterowany głosem, umożliwiający kierowcom w trakcie jazdy korzystanie z sieci Internet i wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej. Ta nowoczesna technologia, korzystać będzie z satelitarnego systemu komunikacyjnego OnStar firmy General Motors. Jak już wcześniej informowano, zamiarem firmy GM jest posiadanie systemu OnStar na pokładzie około miliona swoich samochodów w przeciągu najbliższych 6 miesięcy a następnie sprzedanie licencji na system innym producentom samochodów. General Motors będzie współpracował z Sun Microsystems przy tworzeniu nowego oprogramowania dla OnStar - systemu GM umożliwiającego, oprócz lokalizacji auta, także wysyłanie komunikatów o stanie technicznym (diagnozowanie na odległość), pomoc w razie wypadku itd.

System OnStar, funkcjonujący na razie w USA, ma obecnie ponad 400 tys. użytkowników, a General Motors utrzymuje, że do końca roku liczba ta osiągnie milion. W 2001 r. GM zamierza ponad połowę swych aut w Stanach sprzedać z OnStar na pokładzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj