mojeauto.pl > motogazeta > Technika > OnStar na pokładzie

OnStar na pokładzie

GM zapowiada, że do końca roku OnStar będzie miał milion użytkowników.

General Motors potwierdziło, że niektóre modele swoich samochodów wyposaży w system sterowany głosem, umożliwiający kierowcom w trakcie jazdy korzystanie z sieci Internet i wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej. Ta nowoczesna technologia, korzystać będzie z satelitarnego systemu komunikacyjnego OnStar firmy General Motors. Jak już wcześniej informowano, zamiarem firmy GM jest posiadanie systemu OnStar na pokładzie około miliona swoich samochodów w przeciągu najbliższych 6 miesięcy a następnie sprzedanie licencji na system innym producentom samochodów. General Motors będzie współpracował z Sun Microsystems przy tworzeniu nowego oprogramowania dla OnStar - systemu GM umożliwiającego, oprócz lokalizacji auta, także wysyłanie komunikatów o stanie technicznym (diagnozowanie na odległość), pomoc w razie wypadku itd.

System OnStar, funkcjonujący na razie w USA, ma obecnie ponad 400 tys. użytkowników, a General Motors utrzymuje, że do końca roku liczba ta osiągnie milion. W 2001 r. GM zamierza ponad połowę swych aut w Stanach sprzedać z OnStar na pokładzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.