mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oni już myślą o zimie

Oni już myślą o zimie

Wprawdzie lato jeszcze nie odpuszcza, a słońce daje się mocno we znaki i mało kto myśli już o pierwszych przymrozkach, to do sprzedaży trafiają już pierwsze oferty zimowego ogumienia. Dziś prezentujemy, co na zbliżający się sezon zimowy będzie oferować firma Bridgestone.

Tak jak w poprzednich latach, tak i tej zimy najważniejszym produktem z palecie japońskiego producenta będzie flagowy jej produkt, czyli opony serii Blizzak. Na zbliżające się śnieżne i mroźne dni Bridgestone zmodernizował istniejące już modele tych opon, a także wprowadził całkowicie nowe - i to zarówno dla aut osobowych, jak i dostawczych.

Inżynierowie Bridgestone w poszukiwaniu nowych, lepszych rozwiązań na zimę, zmodyfikowali mieszankę czoła bieżnika, zastosowali nową technologię odprowadzania wody opartą o trójwymiarową tarkę oraz zoptymalizowali budowę karkasu. Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze osiągi podczas zimowej aury.

Dla właścicieli samochodów osobowych japońska firma szczególnie poleca trzy modele serii Blizzak: LM 30, LM 35 i najnowszą propozycję LM 32. Najnowszy model to przede wszystkim nietuzinkowa rzeźba bieżnika - długie, poprzeczne rowki to sposób na poprawianie przyczepności, a ich duża powierzchnia gwarantuje wyjątkową trakcję na mokrej nawierzchni i tak znienawidzonym rzez kierowców błocie pośniegowym. W Blizzaku LM32 zastosowano także specjalną budowę barków dla skuteczniejszego hamowania w zimowych warunkach.

Dla pojazdów typu van oraz małych pojazdów użytkowych Bridgestone oferuje opony Blizzak 18C oraz Blizzak 22C. Zaawansowany wzór bieżnika jest gwarancją dobrej przyczepności na śniegu i lodzie, a jednokierunkowy wzór zaprojektowany jest dla szybkiego odprowadzania wody i błota pośniegowego.

Z kolei dla średnich i dużych pojazdów użytkowych najlepsza będzie wytrzymała opona Blizzak W800. Rozkład krawędzi oraz układ rowków gwarantują bezpieczną, komfortową jazdę na śniegu i lodzie, a nacięcia w centralnej części bieżnika zapewniają odpowiednią przyczepność i osiągi podczas całego okresu użytkowania opony.

Zaletą oferty Bridgestone jest szeroka, złożona z ponad 40 pozycji, gama rozmiarów opon Blizzak.

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.