mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oni już myślą o zimie

Oni już myślą o zimie

Wprawdzie lato jeszcze nie odpuszcza, a słońce daje się mocno we znaki i mało kto myśli już o pierwszych przymrozkach, to do sprzedaży trafiają już pierwsze oferty zimowego ogumienia. Dziś prezentujemy, co na zbliżający się sezon zimowy będzie oferować firma Bridgestone.

Tak jak w poprzednich latach, tak i tej zimy najważniejszym produktem z palecie japońskiego producenta będzie flagowy jej produkt, czyli opony serii Blizzak. Na zbliżające się śnieżne i mroźne dni Bridgestone zmodernizował istniejące już modele tych opon, a także wprowadził całkowicie nowe - i to zarówno dla aut osobowych, jak i dostawczych.

Inżynierowie Bridgestone w poszukiwaniu nowych, lepszych rozwiązań na zimę, zmodyfikowali mieszankę czoła bieżnika, zastosowali nową technologię odprowadzania wody opartą o trójwymiarową tarkę oraz zoptymalizowali budowę karkasu. Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepsze osiągi podczas zimowej aury.

Dla właścicieli samochodów osobowych japońska firma szczególnie poleca trzy modele serii Blizzak: LM 30, LM 35 i najnowszą propozycję LM 32. Najnowszy model to przede wszystkim nietuzinkowa rzeźba bieżnika - długie, poprzeczne rowki to sposób na poprawianie przyczepności, a ich duża powierzchnia gwarantuje wyjątkową trakcję na mokrej nawierzchni i tak znienawidzonym rzez kierowców błocie pośniegowym. W Blizzaku LM32 zastosowano także specjalną budowę barków dla skuteczniejszego hamowania w zimowych warunkach.

Dla pojazdów typu van oraz małych pojazdów użytkowych Bridgestone oferuje opony Blizzak 18C oraz Blizzak 22C. Zaawansowany wzór bieżnika jest gwarancją dobrej przyczepności na śniegu i lodzie, a jednokierunkowy wzór zaprojektowany jest dla szybkiego odprowadzania wody i błota pośniegowego.

Z kolei dla średnich i dużych pojazdów użytkowych najlepsza będzie wytrzymała opona Blizzak W800. Rozkład krawędzi oraz układ rowków gwarantują bezpieczną, komfortową jazdę na śniegu i lodzie, a nacięcia w centralnej części bieżnika zapewniają odpowiednią przyczepność i osiągi podczas całego okresu użytkowania opony.

Zaletą oferty Bridgestone jest szeroka, złożona z ponad 40 pozycji, gama rozmiarów opon Blizzak.

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.