mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Opony na zimę z pazurem - Blizzak LM80

Opony na zimę z pazurem - Blizzak LM80

Na rynku ogumienia zimowego rodzina opon Blizzak marki Bridgestone trzyma się mocno i to nie tylko drogi. Najnowszy model – Blizzak LM-80 przeznaczony dla pojazdów typu SUV i CUV oraz wszystkich aut 4x4.

Opony na zimę z pazurem - Blizzak LM80
Blizzak LM-80 jest następcą zbierającej dobre recenzje opony Blizzak LM 25 4x4 i jest zaliczany do opon klasy Premium z przeznaczeniem do samochodów SUV, CUV i 4x4.

Nowy produkt Bridgestone został zaprojektowany tak, by idealnie sprawdzać się w warunkach typowych dla europejskiej zimy i poradzić sobie zarówno z mokrą, jak i pokrytą lodem nawierzchnią, a także śniegiem i błotem pośniegowym – prawdziwą zmorą kierowców.

Rozwiązania technologiczne zastosowane w LM-80 zaprojektowano tak, by sprostały różnorodnym wymaganiom dotyczącym osiągów. Uwagę zwraca nowatorski wzór bieżnika: poprzeczne rowki pozwalają z większą siłą ścinać śnieg; wysokie krawędzie (klocki i nowe lamelki) i zoptymalizowana twardość bieżnika zapewniają lepszą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni; platforma klocka zapewnia maksymalizację efektu krawędziowania, co skutkuje poprawioną trakcją na lodzie i śniegu. By opony Blizzak LM-80 skutecznie radziły sobie z mokrą nawierzchnią i błotem pośniegowym zastosowano bieżnik kierunkowy, który dzięki dużej pojemności obwodowych i poprzecznych rowków skutecznie odprowadza nadmiar wody spod opony.

Kolejnym ważnym ulepszeniem jest nowa mieszanka i podkład bieżnika. Mieszanka bazy bieżnika zapewnia niskie generowanie ciepła, a co za tym idzie mniejsze opory toczenia (bardziej ekonomiczną jazdę), zaś przystosowana do niskich temperatur mieszanka bieżnika właściwego to gwarancja doskonałej przyczepności w warunkach zimowych. Do poprawy wspomnianych osiągów przyczynia się również nowy, ergonomiczny kształt osnowy i niezwykle lekka konstrukcja opasania.

Bridgestone oferuje szeroką gamę zimowych opon Blizzak (ponad czterdzieści pozycji – pełna lista rozmiarów). Modelowi  Blizzak LM-80 powinien uważnie przyjrzeć się każdy posiadasz SUV-a, CUV-a lub auta 4x4, który pragnie czerpać radość z jazdy również w okresie od jesieni do wiosny.
Tematy w artykule: opony opony Bridgestone opony zimowe

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic