mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Osram po zmroku

Osram po zmroku

W okresie jesienno zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok zadbajmy o dobre światła w naszym samochodzie. Odpowiednio dobrane, w znaczny sposób poprawiają widoczność oraz wpływają na jakość jazdy i komfort prowadzenia pojazdu. 

Osram po zmroku
Firma OSRAM zaprezentowała żarówki specjalnie przystosowane do jazdy po zmroku.  

OSRAM NIGHT BREAKER – nowoczesna technologia w służbie bezpieczeństwu

Żarówki samochodowe OSRAM NIGHT BREAKER reprezentują najnowszą konstrukcję reflektorowej żarówki halogenowej. Dzięki innowacyjnej budowie skrętki, która w lampach samochodowych odpowiedzialna jest za przewodzenie energii elektrycznej możliwe jest uzyskanie 90 procent więcej światła na drodze.  Dzięki wydłużonemu stożkowi światła znacznie wcześniej można dostrzec zagrożenia i przeszkody  na drodze. Pozwala to na skrócenie czasu reakcji kierowcy i znacznie podnosi bezpieczeństwo jazdy po zmroku i w nocy. Białe światło żarówki OSRAM NIGHT BREAKER podnosi komfort jazdy i sprawia, że wzrok kierującego pojazd wolniej się męczy. Ochroniona patentem niebieska powłoka pierścieniowa ogranicza olśnienie, a dokładnie ustawiony żarnik żarówki względem reflektora kieruje światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Typowa srebrna kopułka (H4, H7, H11) i niebieska powłoka pierścieniowa zapewniają najlepszą optykę. OSRAM NIGHT BREAKER dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii to znacznie lepsza widoczność dzięki dobrze oświetlonej drodze.

OSRAM SILVERSTAR  - więcej światła, większe bezpieczeństwo

Żarówki samochodowe SILVERSTAR dzięki zastosowaniu specjalnej techniki oświetlają najważniejszy obszar od 50 do 70 m przed pojazdem aż do 50% skuteczniej (w zależności od reflektora), niż standardowe żarówki halogenowe. Wydłużony o 20 metrów zasięg oświetlenia drogi zapewnia większe bezpieczeństwo jazdy. Nie tylko przeszkody, ale również zagrożenia na drodze są lepiej dostrzegane. Dotyczy to także znaków drogowych i oznaczeń umieszczonych na jezdni. Firma OSRAM, konstruując ten model żarówki pomyślała nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o estetyce. SILVERSTAR H4 i H7 posiadają srebrne kopułki zlewające się optycznie z tłem reflektora. Dzięki temu idealnie dopasowują się do nowoczesnych reflektorów z przezroczystą osłoną. Są to zatem idealne żarówki dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, ale również dla tych którzy przykładają dużą wagę do estetyki pojazdu.  
*w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami samochodowymi
Tematy w artykule: zarowki jazda noca Osram

Podobne wiadomości:

Jak bezpieczenie świecić jesienią na drodze?

Jak bezpieczenie świecić jesienią na drodze?

Technika 2014-11-20

Statystyki straszą, że polskie drogi znajdują się w czołówce zestawień pod względem śmiertelnych wypadków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Kluczową kwestią staje się wtedy oświetlenie. Dowiedz się, co zrobić, żeby świecić przykładem na drodze.

Mercedes stawia na diody LED

Mercedes stawia na diody LED

Technika 2014-11-19

Komentuj:

~zdegustowany 2009-10-31

Wiecie, jak to się mówło też ?! Jesteś taki pociągający. ... nosem !

~ziut 2009-10-30

Mylący tytół

~Popierdułka 2009-10-30

Osram się w nocy i będę śmierdział

~Sram w dzień 2009-10-30

Lubie się wypróżnić za dnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
W końcu przyszedł czas na następcę Ferrari California. Tym razem włoska stajnia przenosi nazewnictwo ze zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję. Co zmieni się w nowym modelu?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic