mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Osram po zmroku

Osram po zmroku

W okresie jesienno zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok zadbajmy o dobre światła w naszym samochodzie. Odpowiednio dobrane, w znaczny sposób poprawiają widoczność oraz wpływają na jakość jazdy i komfort prowadzenia pojazdu. 

Osram po zmroku
Firma OSRAM zaprezentowała żarówki specjalnie przystosowane do jazdy po zmroku.  

OSRAM NIGHT BREAKER – nowoczesna technologia w służbie bezpieczeństwu

Żarówki samochodowe OSRAM NIGHT BREAKER reprezentują najnowszą konstrukcję reflektorowej żarówki halogenowej. Dzięki innowacyjnej budowie skrętki, która w lampach samochodowych odpowiedzialna jest za przewodzenie energii elektrycznej możliwe jest uzyskanie 90 procent więcej światła na drodze.  Dzięki wydłużonemu stożkowi światła znacznie wcześniej można dostrzec zagrożenia i przeszkody  na drodze. Pozwala to na skrócenie czasu reakcji kierowcy i znacznie podnosi bezpieczeństwo jazdy po zmroku i w nocy. Białe światło żarówki OSRAM NIGHT BREAKER podnosi komfort jazdy i sprawia, że wzrok kierującego pojazd wolniej się męczy. Ochroniona patentem niebieska powłoka pierścieniowa ogranicza olśnienie, a dokładnie ustawiony żarnik żarówki względem reflektora kieruje światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Typowa srebrna kopułka (H4, H7, H11) i niebieska powłoka pierścieniowa zapewniają najlepszą optykę. OSRAM NIGHT BREAKER dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii to znacznie lepsza widoczność dzięki dobrze oświetlonej drodze.

OSRAM SILVERSTAR  - więcej światła, większe bezpieczeństwo

Żarówki samochodowe SILVERSTAR dzięki zastosowaniu specjalnej techniki oświetlają najważniejszy obszar od 50 do 70 m przed pojazdem aż do 50% skuteczniej (w zależności od reflektora), niż standardowe żarówki halogenowe. Wydłużony o 20 metrów zasięg oświetlenia drogi zapewnia większe bezpieczeństwo jazdy. Nie tylko przeszkody, ale również zagrożenia na drodze są lepiej dostrzegane. Dotyczy to także znaków drogowych i oznaczeń umieszczonych na jezdni. Firma OSRAM, konstruując ten model żarówki pomyślała nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o estetyce. SILVERSTAR H4 i H7 posiadają srebrne kopułki zlewające się optycznie z tłem reflektora. Dzięki temu idealnie dopasowują się do nowoczesnych reflektorów z przezroczystą osłoną. Są to zatem idealne żarówki dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, ale również dla tych którzy przykładają dużą wagę do estetyki pojazdu.  
*w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami samochodowymi
Tematy w artykule: zarowki jazda noca Osram

Podobne wiadomości:

Jak walczyć ze snem za kierownicą

Jak walczyć ze snem za kierownicą

Aktualności 2013-07-07

Wolniejsza jazda nocą

Wolniejsza jazda nocą

Finanse i prawo 2014-05-28

Komentuj:

~zdegustowany 2009-10-31

Wiecie, jak to się mówło też ?! Jesteś taki pociągający. ... nosem !

~ziut 2009-10-30

Mylący tytół

~Popierdułka 2009-10-30

Osram się w nocy i będę śmierdział

~Sram w dzień 2009-10-30

Lubie się wypróżnić za dnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.