mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ostrzeże przed łosiem na drodze

Ostrzeże przed łosiem na drodze

Zwierzęta zabite na drodze przez przejeżdżające samochody wpisały się już na dobre w pejzaż dróg. Prosto z Azji nadszedł pomysł, który ma eliminować wypadki spowodowane wybiegnięciem zwierzęcia na drogę.

Ostrzeże przed łosiem na drodze

Pewnie wiele razy zdarzyło się, że podczas jazdy nocą na drodze przed samochodem pojawiło się dzikie zwierze. Spotkanie z leśną zwierzyną na drodze może być niebezpieczne nie tylko dla jednej strony. Sungi Kim oraz Hozin Kong opracowali specjalny system Zerokill, który w przyszłości ma uchronić przed nieoczekiwanym spotkaniem na szosie.

System Zerokill ma ostrzegać zarówno kierowców jak i zwierzęta przed bliskim spotkaniem. Składa się on z przydrożnych słupków wyposażonych w fotokomórkę i rzędem lamp LED. Całość jest zasilana energią słoneczną. Jeśli zwierze podejdzie w okolice słupka i czujnik podczerwieni to wykryje, zapalą się diody. Dla kierowcy będzie to znak by zmniejszyć prędkość i skupić większą uwagę na to co dzieje się przed samochodem. Z kolei nadjeżdżający samochód będzie oświetlać słupki, które rozproszą światło na bok, dzięki czemu zwierzęta zostaną spłoszone.


Podobne wiadomości:

Akcja

Akcja "Znicz 2015" - bilans wypadków

Aktualności 2015-11-02

Jak się zachować tuż przed wypadkiem? cz.3 (video)

Jak się zachować tuż przed wypadkiem? cz.3...

Bezpieczna jazda 2015-10-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Bernhard Maier, CEO marki Skoda, został doceniony przez German Design Council (GDC) tytułem Brand Manager of the Year 2017. Nagroda trafiła w jego ręce za wybitne osiagnięcia dla marki należącej do Grupy VW.