mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ostrzeże przed łosiem na drodze

Ostrzeże przed łosiem na drodze

Zwierzęta zabite na drodze przez przejeżdżające samochody wpisały się już na dobre w pejzaż dróg. Prosto z Azji nadszedł pomysł, który ma eliminować wypadki spowodowane wybiegnięciem zwierzęcia na drogę.

Ostrzeże przed łosiem na drodze

Pewnie wiele razy zdarzyło się, że podczas jazdy nocą na drodze przed samochodem pojawiło się dzikie zwierze. Spotkanie z leśną zwierzyną na drodze może być niebezpieczne nie tylko dla jednej strony. Sungi Kim oraz Hozin Kong opracowali specjalny system Zerokill, który w przyszłości ma uchronić przed nieoczekiwanym spotkaniem na szosie.

System Zerokill ma ostrzegać zarówno kierowców jak i zwierzęta przed bliskim spotkaniem. Składa się on z przydrożnych słupków wyposażonych w fotokomórkę i rzędem lamp LED. Całość jest zasilana energią słoneczną. Jeśli zwierze podejdzie w okolice słupka i czujnik podczerwieni to wykryje, zapalą się diody. Dla kierowcy będzie to znak by zmniejszyć prędkość i skupić większą uwagę na to co dzieje się przed samochodem. Z kolei nadjeżdżający samochód będzie oświetlać słupki, które rozproszą światło na bok, dzięki czemu zwierzęta zostaną spłoszone.


Podobne wiadomości:

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Aktualności 2016-03-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport