mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ostrzeże przed niebezpieczeństwem

Ostrzeże przed niebezpieczeństwem

Nissan opracował nowoczesny system nawigacyjny, który potrafi ostrzegać kierowcę przez niebezpieczeństwem na drodze. W dodatku potrafi on bardzo szybko obliczać drogę.

Ostrzeże przed niebezpieczeństwem
Nowy system jest częścią "inteligentnego systemu transportowego" nazywanego w skrócie ITS. Jego zadaniem jest ostrzeganie kierowcy o nadchodzących niebezpieczeństwach takich jak skrzyżowanie z małą widocznością, fotoradary czy strefy szkolne. Dodatkowo  w urządzeniu zaimplementowany jest mechanizm "Navigation-linked Speed Control", który pozwala przejmować kontrolę nad silnikiem i skrzynią biegów gdy kierowca zbliża się do bramek na autostradzie lub wchodzi w bardzo ostry zakręt ze zbyt dużą prędkością.

Testy systemu ITS rozpoczęły się trzy lata temu, kiedy Nissan szukał rozwiązań by zmniejszyć korki na drogach poprzez korzystanie z systemu komunikacji drogowej. Odpowiednie organy rządowe w Japonii zajęły się stworzeniem systemu, który będzie mógł wysyłać do urządzeń takich jak proponowany przez Nissana ITS odpowiednie dane, które będą przetworzone przez urządzenie i zwiększą bezpieczeństwo podczas jazdy.
System ITS zadebiutuje w modelu Nissan Fuga. Ten luksusowy model będzie dostępny w Japonii, a zadebiutuje już w przyszłym roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan nawigacja

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.