mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ostrzeże przed niebezpieczeństwem

Ostrzeże przed niebezpieczeństwem

Nissan opracował nowoczesny system nawigacyjny, który potrafi ostrzegać kierowcę przez niebezpieczeństwem na drodze. W dodatku potrafi on bardzo szybko obliczać drogę.

Ostrzeże przed niebezpieczeństwem
Nowy system jest częścią "inteligentnego systemu transportowego" nazywanego w skrócie ITS. Jego zadaniem jest ostrzeganie kierowcy o nadchodzących niebezpieczeństwach takich jak skrzyżowanie z małą widocznością, fotoradary czy strefy szkolne. Dodatkowo  w urządzeniu zaimplementowany jest mechanizm "Navigation-linked Speed Control", który pozwala przejmować kontrolę nad silnikiem i skrzynią biegów gdy kierowca zbliża się do bramek na autostradzie lub wchodzi w bardzo ostry zakręt ze zbyt dużą prędkością.

Testy systemu ITS rozpoczęły się trzy lata temu, kiedy Nissan szukał rozwiązań by zmniejszyć korki na drogach poprzez korzystanie z systemu komunikacji drogowej. Odpowiednie organy rządowe w Japonii zajęły się stworzeniem systemu, który będzie mógł wysyłać do urządzeń takich jak proponowany przez Nissana ITS odpowiednie dane, które będą przetworzone przez urządzenie i zwiększą bezpieczeństwo podczas jazdy.
System ITS zadebiutuje w modelu Nissan Fuga. Ten luksusowy model będzie dostępny w Japonii, a zadebiutuje już w przyszłym roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan nawigacja

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.