mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ostrzeże przed niebezpieczeństwem

Ostrzeże przed niebezpieczeństwem

Nissan opracował nowoczesny system nawigacyjny, który potrafi ostrzegać kierowcę przez niebezpieczeństwem na drodze. W dodatku potrafi on bardzo szybko obliczać drogę.

Ostrzeże przed niebezpieczeństwem
Nowy system jest częścią "inteligentnego systemu transportowego" nazywanego w skrócie ITS. Jego zadaniem jest ostrzeganie kierowcy o nadchodzących niebezpieczeństwach takich jak skrzyżowanie z małą widocznością, fotoradary czy strefy szkolne. Dodatkowo  w urządzeniu zaimplementowany jest mechanizm "Navigation-linked Speed Control", który pozwala przejmować kontrolę nad silnikiem i skrzynią biegów gdy kierowca zbliża się do bramek na autostradzie lub wchodzi w bardzo ostry zakręt ze zbyt dużą prędkością.

Testy systemu ITS rozpoczęły się trzy lata temu, kiedy Nissan szukał rozwiązań by zmniejszyć korki na drogach poprzez korzystanie z systemu komunikacji drogowej. Odpowiednie organy rządowe w Japonii zajęły się stworzeniem systemu, który będzie mógł wysyłać do urządzeń takich jak proponowany przez Nissana ITS odpowiednie dane, które będą przetworzone przez urządzenie i zwiększą bezpieczeństwo podczas jazdy.
System ITS zadebiutuje w modelu Nissan Fuga. Ten luksusowy model będzie dostępny w Japonii, a zadebiutuje już w przyszłym roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan nawigacja

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny

Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie...

Aktualności 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman