Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oszczędna i żywotna opona Goodyear

Oszczędna i żywotna opona Goodyear

Goodyear przedstawił właśnie całkowicie nową, ekologiczną oponę ultra-high performance o nazwie EfficientGrip. Pozwala ona nie tylko oszczędzać paliwo, ale jest też bardzo żywotna i może pochwalić się bardzo dobrą charakterystyką hamowania na mokrej nawierzchni.

Oszczędna i żywotna opona Goodyear

EfficientGrip to pierwsza opona klasy ultra-high performance, przystosowana do zmniejszenia zużycia paliwa przez samochód. Niezależne testy  przeprowadzone przez niemiecką organizację badawczą TÜV SÜD Automotive pokazują, że nowa opona Goodyear EfficientGrip oferuje 13% mniejszy opór toczenia, 2% krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni oraz o 1.9% mniejsze zużycie paliwa.

Szczegółowe testy zużycia bieżnika przeprowadzone przez TÜV SÜD wykazują  bardzo dobre wyniki żywotności opony. Samochód wyposażony w nowe Goodyear EfficientGrip może przejechać dystans dłuższy aż o 49% dla opon na osi nienapędowej oraz 8% na osi napędowej, co stanowi kolejną korzyść, zarówno dla klientów, jak i dla środowiska naturalnego.

Goodyear EfficientGrip to pierwsza opona, w której zastosowano technologię FuelSaving. Obejmuje ona kilka nowoczesnych rozwiązań technologicznych, bezpośrednio wypływających na opór toczenia opony: specjalną lekką konstrukcję, warstwę CoolCushion, a także zaawansowane materiały i innowacyjną technologię produkcji. Razem, elementy te zmniejszają ilość energii wymaganej do wprawienia opony w ruch, co zmniejsza zużycie paliwa i przez to redukuje emisję CO2.

Nowa opona EfficientGrip jest dostępna w różnych rozmiarach, obejmujących szeroką gamę aut, od klasy kompakt po luksusowe limuzyny.


Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Postanowiliśmy wybrać 5 najciekawszych naszym zdaniem modeli, które są oferowane z fabryczną instalacją LPG lub CNG. Samochody z instalacją gazonową wciąż stanowią dużą alternatywne dla aut zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Zaś auto z CNG to ciekawostka, ale warta uwagi.