mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oszczędna i żywotna opona Goodyear

Oszczędna i żywotna opona Goodyear

Goodyear przedstawił właśnie całkowicie nową, ekologiczną oponę ultra-high performance o nazwie EfficientGrip. Pozwala ona nie tylko oszczędzać paliwo, ale jest też bardzo żywotna i może pochwalić się bardzo dobrą charakterystyką hamowania na mokrej nawierzchni.

Oszczędna i żywotna opona Goodyear

EfficientGrip to pierwsza opona klasy ultra-high performance, przystosowana do zmniejszenia zużycia paliwa przez samochód. Niezależne testy  przeprowadzone przez niemiecką organizację badawczą TÜV SÜD Automotive pokazują, że nowa opona Goodyear EfficientGrip oferuje 13% mniejszy opór toczenia, 2% krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni oraz o 1.9% mniejsze zużycie paliwa.

Szczegółowe testy zużycia bieżnika przeprowadzone przez TÜV SÜD wykazują  bardzo dobre wyniki żywotności opony. Samochód wyposażony w nowe Goodyear EfficientGrip może przejechać dystans dłuższy aż o 49% dla opon na osi nienapędowej oraz 8% na osi napędowej, co stanowi kolejną korzyść, zarówno dla klientów, jak i dla środowiska naturalnego.

Goodyear EfficientGrip to pierwsza opona, w której zastosowano technologię FuelSaving. Obejmuje ona kilka nowoczesnych rozwiązań technologicznych, bezpośrednio wypływających na opór toczenia opony: specjalną lekką konstrukcję, warstwę CoolCushion, a także zaawansowane materiały i innowacyjną technologię produkcji. Razem, elementy te zmniejszają ilość energii wymaganej do wprawienia opony w ruch, co zmniejsza zużycie paliwa i przez to redukuje emisję CO2.

Nowa opona EfficientGrip jest dostępna w różnych rozmiarach, obejmujących szeroką gamę aut, od klasy kompakt po luksusowe limuzyny.


Podobne wiadomości:

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Technika 2016-03-07

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.