mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oszczędny silnik Lotusa

Oszczędny silnik Lotusa

Lekki i bardzo wydajny. Lotus zaprojektował silnik, który pomoże w zmniejszaniu spalania i redukowaniu kosztów produkcji. Aluminiowa jednostka o nazwie Range Extender ma pojemnośc 1,2 litra i moc 47 koni mechanicznych.

Oszczędny silnik Lotusa

Do wyścigu o zaprojektowanie najmniejszej i najbardziej wydajnej jednostki silnikowej dołączył Lotus. Legendarna firma zajmująca się do tej pory projektowaniem samochodów dających wielką frajdę z jazdy, postanowiła zboczyć na inny tor.

Ważąca zaledwie 56 kilogramów jednostka powstała z myślą o samochodach, które będą wykorzystywać hybrydowy układ napędowy. Wyposażony tylko w trzy cylindry motor generuje moc maksymalną o wartości 47 koni mechanicznych już przy 3.500 obr./min. Natomiast jeg maksymalny moment obrotowy to 107 Nm uzyskiwanych przy 2.500 obr./min. Jednostka została przystosowana do zasilania benzyną lub mieszanką bioetanolową.

Z jednostką została połączona prądnica, która doładowuje akumulator napędzający silnik elektryczny. Lotus nie ujawnił jednak jeszcze jakiego typu silnik elektryczny będzie współpracował z jednostką spalinową. Podał jednak informację o tym, że samochód (duży sedan) zasilany tym silnikiem może emitować mniej niż 120g/km CO2.


Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Na targach w Genewie poznaliśmy samochód, który zastąpi Volkswagena CC i Phaetona, a teraz producent ujawnił cennik dla klientów w Niemczech. Debiutujący Arteon będzie droższy od Passata.
Odgadnij model Odgadnij model