Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oszczędny silnik Lotusa

Oszczędny silnik Lotusa

Lekki i bardzo wydajny. Lotus zaprojektował silnik, który pomoże w zmniejszaniu spalania i redukowaniu kosztów produkcji. Aluminiowa jednostka o nazwie Range Extender ma pojemnośc 1,2 litra i moc 47 koni mechanicznych.

Oszczędny silnik Lotusa

Do wyścigu o zaprojektowanie najmniejszej i najbardziej wydajnej jednostki silnikowej dołączył Lotus. Legendarna firma zajmująca się do tej pory projektowaniem samochodów dających wielką frajdę z jazdy, postanowiła zboczyć na inny tor.

Ważąca zaledwie 56 kilogramów jednostka powstała z myślą o samochodach, które będą wykorzystywać hybrydowy układ napędowy. Wyposażony tylko w trzy cylindry motor generuje moc maksymalną o wartości 47 koni mechanicznych już przy 3.500 obr./min. Natomiast jeg maksymalny moment obrotowy to 107 Nm uzyskiwanych przy 2.500 obr./min. Jednostka została przystosowana do zasilania benzyną lub mieszanką bioetanolową.

Z jednostką została połączona prądnica, która doładowuje akumulator napędzający silnik elektryczny. Lotus nie ujawnił jednak jeszcze jakiego typu silnik elektryczny będzie współpracował z jednostką spalinową. Podał jednak informację o tym, że samochód (duży sedan) zasilany tym silnikiem może emitować mniej niż 120g/km CO2.


Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Aktualności 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj