mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oszczędzaj w Fordach

Oszczędzaj w Fordach

Ford rozszerza ofertę samochodów, w których będzie dostępny system Start&Stop, dzięki któremu można obniżyć spalanie w większości samochodów.

Oszczędzaj w Fordach
Od 2004 roku Ford sprzedał ponad 170 tysięcy samochodów hybrydowych w USA z tym systemem, co czyni z niego największego producenta samochodów z zastosowanym systemem na rynku amerykańskim. Ford chce teraz rozszerzyć ofertę aut w USA, dostępnych ze Start&Stop, także na normalne samochody, nie tylko hybrydy. Nowy system dla samochodów z silnikami bez elektrycznych motorków ma obniżyć wartość spalania o minimalnie 4 procent, a w niektórych przypadkach spadek może wynieść aż 10%, w zalezności od stylu jazdy oraz rozmiarów i wagi poszczególnych samochodów. Wszyscy wiemy jak to działa - gdy zatrzymujemy się na np. światłach, silnik automatycznie się wyłącza, a po odpuszczeniu pedału hamulca wraca do życia. Koniec filozofii. Cieszy fakt, że ustrojstwo można całkowicie wyłączyć, ponieważ w korkach, w których ruszamy i stajemy z częstotliwością kilku sekund, jego działanie mogłoby się stać mocno uciążliwe i szkodliwe dla silnika.

W Europie system Start&Stop jest w standardzie w wersjach ECOnetic w modelach Ka oraz Mondeo. Obecnie gadżet jest wprowadzany do Focusa, C-MAXa oraz Grand C-MAXa. W Stanach układ w normalnych samochodach będzie miał swoją premierą w 2012 roku, a w konsekwencji będzie dostępny na wszystkich globalnych rynkach, na których Ford jest obecny. Stat&Stop będzie także dostępny w samochodach z silnikami V6 oraz V8, gdzie, szczególnie w przypadku tych ostatnich, ma średnią rację bytu. Barb Samardzich, dyrektor do spraw związanych z jednostkami napędowymi w Fordzie, zapewnia, że w tym przypadku zużycie paliwa także spadnie, jednak tutaj możemy mówić o tej minimalnej wartości, czyli 4%. Samochody, które będą miały taki system, będą dodatkowo wyposażone w migającą diodę na desce rozdzielczej, która informuje kierowcę o wyłączonym silniku, oraz specjalny obrotomierz z zieloną strefą, na którą spada wskazówka, gdy na postoju jednostka się wyłączy. Konstruktorzy zapewnili kierowcom pełen komfort, jako że podczas postoju wszystkie możliwe elektroniczne systemy na pokładzie auta, np. klimatyzacja czy ogrzewanie, działają bez zarzutu.

Podobne wiadomości:

Morgan – zielony, ale retro

auto motor i sport 0000-00-00

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~zębaty 2010-12-30

no ale liczą się wyniki tu i teraz, że troche spadnie zużycia benzyny, że mniej CO2 pójdzie w kosmos, mało kto patrzy na ten problem bardziej globalnie, a że akumulatory będą padać, to wręcz dobra wiadomość dla ich producentów

~UWAGA 2010-12-29

start & stop i wymiana aku. co 2 lata na 100% + szczotki w rozruszniku + nagar na tlokach + ..... dlugo mozna by pisac. Ekolodzy zabili diesla teraz biora sie za reszte. KTO ZAPLACI ZA UTYLIZACJE AKUMULATOROW?????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando