mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oto "Zimowa Opona Roku"

Oto "Zimowa Opona Roku"

Opona Dunlop SP WinterSport 3D zdobyła tytuł "Zimowej Opony Roku" przyznawany przez brytyjski serwis konsumencki TyreReviews.co.uk.

Oto
Decyzja zapadła po zsumowaniu wyników testów w brytyjskich czasopismach oraz głosów nadesłanych przez brytyjskich kierowców, którzy używali opony przez co najmniej 33.000 mil (ok. 54.000 km) w ramach długodystansowych testów.
 
Opona Dunlop SP WinterSport 3D jest liderem rynku wśród opon zimowych do samochodów o bardzo wysokich osiągach (Ultra High Performance). W 2010 r. ta właśnie opona odniosła również sukcesy w zimowych testach, opublikowanych przez największe niemieckie i austriackie czasopisma motoryzacyjne. Dunlop SP WinterSport 3D uzyskała rekomendację - po przejściu szczegółowych testów - ADAC Motorwelt/ÖAMTC oraz Stiftung Warentest.

ADAC, która jest czołową niemiecką organizacją motoryzacyjną, tak opisała oponę Dunlopa: "bardzo dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi parametrami opony, bardzo dobra w zakresie bezpieczeństwa, najwyższe noty za jazdę na mokrej nawierzchni". Stowarzyszenie Automobilistów ÖAMTC, austriacki odpowiedni ADAC, wydało ocenę "Szczególnie polecana", pisząc w uzasadnieniu "bardzo dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi parametrami opony, dobre osiągi na śniegu, bardzo dobrze sprawuje się na suchej drodze".

Najwyższe laury opona Dunlop uzyskała także w teście opon zimowych przeprowadzonym przez Auto Bild, w którym użyto opon o rozmiarze 195/65R15, na samochodzie Volkswagen Golf VI. W uzasadnieniu o tej oponie można było przeczytać: "znakomita opona zimowa z najwyższymi osiągami w każdych warunkach pogodowych". Z kolei magazyn "Auto Bild Sportscars" przeprowadził test zimówek zakładając do Audi TT opony w rozmiarze 245/40R18 V.  Ponownie Dunlop zwyciężył w testach i opona została określona mianem "wzorcowej". Korzyści wynikające z posiadania najlepszych opon zimowych nie umknęły również uwadze użytkowników serwisu TyreReviews.co.uk, którzy m.in. prowadzą kampanię na rzecz tego, aby brytyjski rząd podjął działania legislacyjne w kwestii opon zimowych.

Wielka Brytania, w przeciwieństwie do wielu europejskich krajów, nie posiada konkretnych przepisów dotyczących opon zimowych, jednakże 94% użytkowników serwisu TyreReviews.co.uk, którzy głosowali w ankiecie internetowej uważa, że brytyjski rząd powinien podjąć działania w sprawie opon zimowych, przy czym 37% respondentów uważa, iż rząd powinien uruchomić program edukacyjny, a 57% - opowiada się za działaniami na drodze legislacyjnej.
Tematy w artykule: opony opony Dunlop opony zimowe

Podobne wiadomości:

Jak przechowywać opony zimą?

Jak przechowywać opony zimą?

Opony samochodowe 2015-11-26

Jak przygotować się do podróży zimą?

Jak przygotować się do podróży zimą?

Bezpieczna jazda 2015-12-02

Komentuj:

marko1 2011-02-11

robin w artykule piszą o oponach a nie o zimie angielskiej.

~robin 2011-02-11

Nie dość, że angole nie potrafią jeździć w lato - brak myślenia - to na dodatek zim nie mają :D A jak już spadnie 5cm śniegu - to dla nich syberia :D

~Potwierdzam 2011-02-10

Kupiłem na ten sezon i jestem bardzo zadowolony. Rozmiar 225/45/17, samochód czteronapędowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando