mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oto fotele przyszłości

Oto fotele przyszłości

Zakończone już targi samochodowe w Genewie były miejscem prezentacji nie tylko nowych samochodów oraz konceptów, które stanowią zwiastuny aut w przyszłości. Można było zobaczyć także, jak niedługo mogą wyglądać fotele samochodowe.

Oto fotele przyszłości
Na genewskiej wystawie poznaliśmy rozstrzygnięcia konkursu "Sit down. Move.", zorganizowanego przez firmę Basf. Zwycięzcą tego międzynarodowego konkursu został Song Wei Teo z Uniwersytetu w Coventry w Wlk. Brytanii. Dwaj pozostali laureaci to Joonyoung Kim z Koledżu Nauk Kreatywnych w  Detroit oraz Pantila Debhakam z agencji projektowej Shakes BKK w Bangkoku.

Aby wybrać najlepsze prace, komisja konkursowa składająca się z trzech znanych projektantów przemysłowych i samochodowych, a mianowicie Konstantina Grcica, Kena Kiyoyuki Okuyamy i Dave’a Lyona, oraz trzech przedstawicieli firmy Basf musiała ocenić łącznie ponad 170 projektów nadesłanych z 33 krajów.

- Nietuzinkowy projekt fotela samochodowego stworzony przez Song Wei Teo, który przedstawia koncepcję wykorzystania lekkich materiałów do zbudowania siedzenia składającego się wyłącznie z jednego elementu przekonał nas do przyznania zwycięskiego tytułu – tak jury tłumaczyło swój wybór.

Prócz statuetki zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 6000 euro. Dwóch pozostałych laureatów otrzymało po 3000 euro. W związku z dużą liczbą nadesłanych prac, zarówno kreatywnych, jak i profesjonalnych, jury zdecydowało wyróżnić trzy dodatkowe projekty w kategoriach: "wykorzystanie materiału", "kolor i wykończenie" oraz "wizualizacja", które przyznano projektom Christiana Delise’a (Japonia), Hyejin’a Parka/Minuka You (USA) oraz Davida Panzeri (Włochy). Wszyscy otrzymali nagrodę w wysokości 1000 euro.

Konkurs ogłoszony we wrześniu 2012 roku skierowany był do projektantów z całego świata w celu opracowania foteli samochodowych ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów, jak komfort, ergonomia, bezpieczeństwo i ciężar.

- Prototypy trzech zwycięskich projektów zostaną wyprodukowane i zaprezentowane naszym klientom oraz pozostałym zainteresowanym podczas różnych imprez - wyjaśnia Eva Höfli, projektant Basf oraz koordynator konkursu.

Kto wie, jeśli się spodobają, może już niebawem tak właśnie będą wyglądać fotele w naszych samochodach.
Tematy w artykule: targi Genewa fotele samochodowe

Podobne wiadomości:

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.