mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Oto silnik V8 Lotusa

Oto silnik V8 Lotusa

W 2013 roku na rynek trafi najnowsze dziecko Lotusa model Esprit. Brytyjska marka od dłuższego czasu pragnie wprowadzić nową gamę modelową, której częścią będzie Esprit.

Oto silnik V8 Lotusa
Silnik V8 to konstrukcja całkowicie opracowana przez Lotusa. Stworzenie takiego motoru bez wsparcia z zewnątrz to wielkie wyzwanie, zwłaszcza dla producenta aut, który nigdy nie dostarczał na rynek pokaźnej ilości aut. Silnik ma generować moc wynoszącą ponad 570 KM.


Do tej pory w modelach Exige oraz Elise pod maską pracowały jednostki konstrukcji Toyoty. W swojej historii startów w F1 Team Lotus założony przez Colina Chapmana korzystał z silników dostarczanych przez innych producentów. Gdyby Sam guru Colin Chapman żył byłby zapewnie szczęśliwy, że jego inżynierowie własnoręcznie stworzyli silnik mimo, że zawsze powtarzał iż kluczem do zwycięstwa jest zmniejszenie wagi auta, a nie lepszy silnik.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus Team Lotus Lotus Esprit

Podobne wiadomości:

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.