mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pagani C9 z nowym silnikiem

Pagani C9 z nowym silnikiem

Tym razem to nie jednostka AMG trafi pod silnik nowego Pagani C9. Taką informację podał producent supersamochodu oraz dotychczasowy dostawca silnika.

Pagani C9 z nowym silnikiem
Firma Pagani oraz AMG wydały wspólny komunikat w związku z plotkami na temat nowej jednostki. Wedle doniesień nie będzie to ta sama jednostka V12, która zasila obecnie model SL65 AMG Black Series.

Nowy silnik, który będzie napędzał Zondę będzie powstawał tylko przy współpracy inżynierów AMG. Prawdopodobnie jego moc będzie wynosić około 700 koni mechanicznych. Niewiadomo jeszcze dlaczego producenci zdecydowali się na taki krok.

Podobne wiadomości:

Nowe Pagani - teaser nr 3

auto motor i sport 0000-00-00

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

aaa 2010-11-20

Chodzi prawdopodobnie o ekologię i normę Euro5. Dotychczasowy silnik jej nie spełnia. Zatem AMG wprowadza silniki doładowane. Pagani chce widać pozostać przy wolnossącej jednostce. Będzie pewnie budować coś własnego przy pomocy AMG. Czy powinni zbudować całkowicie własny silnik lub koniecznie brać go od włoskiego producenta? Uważam, że nie. Silnik w dzisiejszych samochodach tego typu jest ważny, ale nie najważniejszy. Nie nadaje on już tak charakteru bolidu jak kiedyś. Hamulce, zawieszenie, napęd, wszystko jest produkowane w różnych krajach. Ale od twórcy samochodu, jak od kompozytora, zależy czy powstanie dzieło i kicz. A Pagani tworzy zawsze dzieła, nawet jakby znalazł się tak silnik z hyundai'a. Na 1200 koni to raczej nie możemy liczyć jeśli pozostaną przy wolnossącej jednostce. Ale to nie szkodzi. Na torze i tak robi w Veyronem co chce. Gorzej na prostej, ale to nie ten typ samochodu.

~Ubustwiam włoskie Pagani 2010-11-19

Ale uważam to za bardzo niedorzeczne ze włoska supersportowa legeda używa silników z Merola AMG to bardzo nie przystoi sportowej marce z tradycjami.Powinni wlasne silniki produkować do swoich samochodów.Fajnie że 700rumaczków ale ja bym wolał 1000 lub 1200 rumaczków.O ile kiedykolwiek powstanie te 1000 lub 1200 rumaczków to Bugatti bedzie moglo sie zesrać za przeproszeniem ze swoimi 431km/h i swoim przyspieszeniem 2.5 s do setki.Przypominam że nowiusienkie SSC Areo Ultimate 2 jest gotowe i osiąga 280mph i wyglada jak samolot

~icek 2010-11-19

zgaduję. chodzi o kasę ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.