mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pająk przyczyną akcji serwisowej

Pająk przyczyną akcji serwisowej

Stany Zjednoczone przyzwyczaiły nas już do różnego rodzaju anomalii. Tym razem japoński koncern ogłosił akcję serwisową dotyczącą Ameryki Północnej. Jej celem jest ponad 65 tysięcy modeli Mazdy 6. Powód to... pająk.

Pająk przyczyną akcji serwisowej
Gdyby dzisiaj był pierwszy kwietnia taka informacja nikogo by nie zdziwiła. Co innego gdy do Prima Aprilis jeszcze daleko, a wiele zagranicznych serwisów o tym pisze.

Okazuje się, że w modelach Mazda 6 z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra, które zostały dostarczone do USA, Kanady, Meksyku i Puerto Rico, może pojawić się problem.

Z powodu pająków, które upodobały sobie przewody odpowietrzające zbiorniki paliwowe. Zatykają one przelot przy pomocy pajęczyny. Jest to problem poważny, bowiem wzrastające ciśnienie w zbiorniku może spowodować jego pęknięcie. Dlatego mechanicy podczas przeglądu będą sprawdzać przewody i założą w nich specjalną sprężynę, która zablokuje dostęp pająkom.

Jeszcze ciekawsze są wypowiedzi japońskich dziennikarzy, którzy twierdzą, że akurat ten gatunek pająków wybrał ten model Mazdy z powodu intensywnego zapachu benzyny, który wydobywa się z dwóch przewodów wentylacji zbiornika. W innych samochodach znajduje się z reguły jeden przewód.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 6 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda akcja serwisowa Mazda 6

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Mazda Minagi – będzie nowy crossover

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.