mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Park Assist najlepszy

Park Assist najlepszy

Kilka tygodni temu w Monachium odbyła się impreza pod tytułem "Żółte Anioły 2007", zorganizowana przez niemieckie ADAC. W kategorii "Innowacje" wysokie miejsce zajął tam system parkowania opracowany przez Volkswagena.

Park Assist najlepszy

Nowoczesny system zdobył drugie miejsce w swojej kategorii. Jego debiut miał miejsce niedawno podczas premiery nowej generacji Volkswagena Touran. Według producenta jest to jeden z najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę. Dzięki tej technologii samochód może zostać zaparkowany w odpowiednim miejscu zaledwie w 15 sekund. Dodatkowo może się to odbywać bez udziału kierowcy.

Zapewne wiele osób zastanawia się w jaki sposób działa wymieniony wyżej system. Otóż w czasie jazdy z prędkością do 30 km/h specjalne czujniki ultradźwiękowe wykrywają wszystkie luki, które moga znajdować się z lewej i prawej strony samochodu. Po otrzymaniu tych danych, komputer sterujący oblicza idealną drogę parkowania. Jedynym elementem jaki musi zrobić kierowca to dodanie gazu, wciśnięcie sprzęgła lub pedału hamulca. Obrót kierownicą pod odpowiednim kątem robi system Park Assist.

Czytaj także:

Parkowanie bez problemów (2006-11-23)

Samo-parkowanie (2006-10-18)

Nowy Touran od 76 890 PLN (2006-12-07)

Inteligentny Park Assistant (2006-08-14)

Komentuj:

~maro 2007-03-07

te wszystkie systemy to o dupe roztrzasc!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.