mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Patent Mercedesa na hybrydę

Patent Mercedesa na hybrydę

Firma Daimler AG dokonała pewnego przełomu w produkcji akumulatorów. Koncern ze Stuttgartu jest pierwszym producentem na świecie, któremu udało się przystosować technologię litowo-jonową do wymogów przemysłu motoryzacyjnego. Nowy akumulator pojawi się w hybrydowej S-Klasie.

Patent Mercedesa na hybrydę
Nowy akumulator zostanie wprowadzony w przyszłym roku w seryjnie produkowanym Mercedesie Klasy S 400 BlueHYBRID. Wdrożenie tej technologii było możliwe dzięki 25 patentom należącym do Daimlera.

- Mamy już kluczową technologię, która w przyszłości będzie decydującym czynnikiem sukcesu w branży motoryzacyjnej. Wprowadzamy ją dzięki intensywnym pracom badawczym, które nasi inżynierowie prowadzą od 1992 r. - mówi Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG, odpowiedzialny za dział badań i rozwoju samochodów Mercedes-Benz.
Sukces inżynierów jest głownie efektem opracowanej przez Daimlera metody integracji baterii litowo-jonowych z systemem klimatyzacji. Dzięki temu akumulator zawsze działa w optymalnej temperaturze roboczej od 15 do 35 °C, co zapewnia jego długą żywotność  maksymalną wydajność.

Największymi zaletami nowej baterii są jej niewielkie rozmiary i o wiele większa wydajność niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów niklowo-wodorkowych. Stosunek masy do mocy całego akumulatora wynosi 1900 watów na litr (W/l). Ponadto akumulator cechuje wysoki współczynnik sprawności, długa żywotność oraz niezawodność, nawet w bardzo niskich temperaturach. Poziom bezpieczeństwa jest tak samo wysoki jak w innych współczesnych akumulatorach samochodowych.

Baterie litowo-jonowe idealnie nadają się do zastosowania w pojazdach o napędzie hybrydowym. Pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa, a zatem również emisję CO2. Jednocześnie inżynierowie Daimlera starają się ustalić, w jakim stopniu technologię tę można wykorzystać w innych pojazdach, na przykład z napędem elektrycznym czy ogniwami paliwowymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa E
Mercedes Klasa E
Cena podstawowa już od: 186 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?