mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Patent Mercedesa na hybrydę

Patent Mercedesa na hybrydę

Firma Daimler AG dokonała pewnego przełomu w produkcji akumulatorów. Koncern ze Stuttgartu jest pierwszym producentem na świecie, któremu udało się przystosować technologię litowo-jonową do wymogów przemysłu motoryzacyjnego. Nowy akumulator pojawi się w hybrydowej S-Klasie.

Patent Mercedesa na hybrydę
Nowy akumulator zostanie wprowadzony w przyszłym roku w seryjnie produkowanym Mercedesie Klasy S 400 BlueHYBRID. Wdrożenie tej technologii było możliwe dzięki 25 patentom należącym do Daimlera.

- Mamy już kluczową technologię, która w przyszłości będzie decydującym czynnikiem sukcesu w branży motoryzacyjnej. Wprowadzamy ją dzięki intensywnym pracom badawczym, które nasi inżynierowie prowadzą od 1992 r. - mówi Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG, odpowiedzialny za dział badań i rozwoju samochodów Mercedes-Benz.
Sukces inżynierów jest głownie efektem opracowanej przez Daimlera metody integracji baterii litowo-jonowych z systemem klimatyzacji. Dzięki temu akumulator zawsze działa w optymalnej temperaturze roboczej od 15 do 35 °C, co zapewnia jego długą żywotność  maksymalną wydajność.

Największymi zaletami nowej baterii są jej niewielkie rozmiary i o wiele większa wydajność niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów niklowo-wodorkowych. Stosunek masy do mocy całego akumulatora wynosi 1900 watów na litr (W/l). Ponadto akumulator cechuje wysoki współczynnik sprawności, długa żywotność oraz niezawodność, nawet w bardzo niskich temperaturach. Poziom bezpieczeństwa jest tak samo wysoki jak w innych współczesnych akumulatorach samochodowych.

Baterie litowo-jonowe idealnie nadają się do zastosowania w pojazdach o napędzie hybrydowym. Pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa, a zatem również emisję CO2. Jednocześnie inżynierowie Daimlera starają się ustalić, w jakim stopniu technologię tę można wykorzystać w innych pojazdach, na przykład z napędem elektrycznym czy ogniwami paliwowymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa E
Mercedes Klasa E
Cena podstawowa już od: 187 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando