mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Personalny komputer pokładowy

Personalny komputer pokładowy

Jeszcze parę lat temu posiadanie na pokładzie swojego samochodu komputera osobistego było możliwe jedynie w sferze marzeń. Przy obecnym stopniu zaawansowania techniki komputerowej, takie urządzenie jest już w zasięgu ręki. Na rynku brytyjskim oferuje je firma In-Car PC.

Personalny komputer pokładowy

Prezentowany sprzęt oferuje naprawdę bardzo dużą funkcjonalność. Można na nim oglądać kanały telewizyjne dzięki załączonemu tunerowi TV, odtwarzać filmy w formacie DVD, słuchać ulubionych plików MP3 oraz korzystać bezprzewodowo z internetu.

Ta ostatnia funkcjonalność jest możliwa dzięki zintegrowaniu bezprzewodowego modelu 3G. Także nawet w czasie ruchu samochodu będzie można utrzymać aktywne połączenie z internetem i sprawdzać na przykład na bieżąco gdzie korkują się drogi. Dla pracoholików, którzy pracują nawet podczas jazdy samochodem syntezator będzie odczytywał nadchodzące emaile. Dodatkowo zostanie tam zainstalowana aplikacja rozpoznająca głos, dzięki czemu nie trzeba będzie używać klawiatury żeby odpisywać na wiadomości czy sterować podstawowymi funkcjami komputera. Do urządzenia będzie można podłączyć szeroką gamę akcesoriów, takich jak np. dodatkowe ekrany LCD w zagłówkach.

Firma In-Car PC zapewnia, że produkowany przez nią komputer przeznaczony dla samochodów będzie pasować do większości modeli dostępnych na rynku.

Czytaj także:

Volkswagen i Apple stworzą samochód (2007-09-11)

Elektryczny wóz (2007-09-05)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross