mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Pierwsza na świecie podwójna poduszka

Pierwsza na świecie podwójna poduszka

Nowy Lexus IS250 może pochwalić się pierwszą na świecie dwukomorową poduszką powietrzną na liście swojego wyposażenia. Na czym polega to szczególne rozwiązanie?

Pierwsza na świecie podwójna poduszka

Na czym polega innowacyjność rozwiązania? Otóż, w przeciwieństwie do standardowych airbagów, nowa poduszka Lexusa ma dwie pionowe części, pomiędzy którymi tworzy się zagłębienie wyłapujące głowę pasażera podczas zderzenia. Rozwiązanie to pozwala na rozproszenie sił powstających w chwili kontaktu twarzy z poduszką na inne części głowy, ramiona i górną część ciała.

Dodatkową nowością w IS250 będzie zastosowanie poduszki chroniącej kolana nie tylko kierowcy, ale także pasażera siedzącego z przodu.

Dwukomorowa poduszka jak i poduszka chroniąca kolana pasażera, podobnie jak 6 pozostałych, będą wyposażeniem standardowym nowego Lexusa.

Czytaj więcej o nowym Lexusie IS

Nowego IS250 będzie można oglądać w salonach w Polsce już na przełomie listopada i grudnia. Znana jest również cena nowego modelu. Wersja podstawowa to wydatek minimum 132,5 tysiąca złotych.

Warto przeczytać:

Europejskie premiery Lexusa 2005-08-29

Zobacz obecny model Lexus IS

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross